Kraj Vysočina i pro letošní zimu podpořil úpravu lyžařských běžeckých tras

12. 1. 2015 15:42

Kraj Vysočina patří v rámci České republiky k oblíbeným regionům pro běžecké lyžování. Mírně zvlněná krajina, atraktivní prostředí a také upravené trasy patří u milovníků bílé stopy k největším lákadlům. Už druhým rokem přispívá Kraj Vysočina na údržbu lyžařských běžeckých tras, jejich značení nebo na realizaci opatření pro dostatečný bezpečnostní a technický standard trasy. Síť upravovaných běžeckých tras podpořených z Fondu Vysočiny si lze nyní vyhledat na webových stránkách Kraje Vysočina.

Kraj Vysočina i pro letošní zimu podpořil úpravu lyžařských běžeckých tras
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněhová pokrývka, ilustrační foto

V roce 2014 si o dotaci požádalo 10 subjektů, které na úpravu běžeckých tras získaly částku od 35 000 korun až do maximální výše možné podpory, tedy 200 000 korun. V zimní sezóně 2014/2015 budou příjemci podpory v případě příznivých sněhových podmínek upravovat celkem přes 640 km lyžařských běžeckých tras zejména na Žďársku, Novoměstsku a v okolí Bystřice nad Pernštejnem. Další bílé stopy jsou k dispozici v okolí Havlíčkova Brodu, Jihlavy nebo Telče. „ Do budoucna plánujeme, že bychom ve spolupráci s upravovateli tras online propojili jejich GPS s webovou aplikací, to znamená, že v aktuálním čase by uživatel zjistil, zda je daná trasa projetá a upravená,“ uvedla Renata Šimánková z odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Mapu sítě udržovaných lyžařských běžeckých tras včetně popisků vedoucích ke konkrétním upravovatelům tratí naleznou zájemci pod tímto odkazem: http://www.kr-vysocina.cz/lyzarske-bezecke-trasy/d-4055445

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci zajistili cisternu s lehkým topným olejem

22:22 Celní správa: Celníci zajistili cisternu s lehkým topným olejem

Ústečtí celníci zajistili cisternu s bezmála třiceti tisíci litry minerálního oleje. Daňový únik byl…