Kraj Vysočina i pro letošní zimu podpořil úpravu lyžařských běžeckých tras

12.01.2015 15:42

Kraj Vysočina patří v rámci České republiky k oblíbeným regionům pro běžecké lyžování. Mírně zvlněná krajina, atraktivní prostředí a také upravené trasy patří u milovníků bílé stopy k největším lákadlům. Už druhým rokem přispívá Kraj Vysočina na údržbu lyžařských běžeckých tras, jejich značení nebo na realizaci opatření pro dostatečný bezpečnostní a technický standard trasy. Síť upravovaných běžeckých tras podpořených z Fondu Vysočiny si lze nyní vyhledat na webových stránkách Kraje Vysočina.

Kraj Vysočina i pro letošní zimu podpořil úpravu lyžařských běžeckých tras
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněhová pokrývka, ilustrační foto

V roce 2014 si o dotaci požádalo 10 subjektů, které na úpravu běžeckých tras získaly částku od 35 000 korun až do maximální výše možné podpory, tedy 200 000 korun. V zimní sezóně 2014/2015 budou příjemci podpory v případě příznivých sněhových podmínek upravovat celkem přes 640 km lyžařských běžeckých tras zejména na Žďársku, Novoměstsku a v okolí Bystřice nad Pernštejnem. Další bílé stopy jsou k dispozici v okolí Havlíčkova Brodu, Jihlavy nebo Telče. „ Do budoucna plánujeme, že bychom ve spolupráci s upravovateli tras online propojili jejich GPS s webovou aplikací, to znamená, že v aktuálním čase by uživatel zjistil, zda je daná trasa projetá a upravená,“ uvedla Renata Šimánková z odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Mapu sítě udržovaných lyžařských běžeckých tras včetně popisků vedoucích ke konkrétním upravovatelům tratí naleznou zájemci pod tímto odkazem: http://www.kr-vysocina.cz/lyzarske-bezecke-trasy/d-4055445

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Rada vlády zveřejní výzvu k Ceně za propagaci a popularizaci výzkumu

11:27 Úřad vlády: Rada vlády zveřejní výzvu k Ceně za propagaci a popularizaci výzkumu

V pátek 26. května 2023 se uskutečnilo ve Strakově akademii další z pravidelných zasedání Rady pro v…