Kraj připravuje elektřinu pro tvrz Bouda a další investice

25.12.2014 13:43

Řada projektů se může rozeběhnout po jednání rady Pardubického kraje. Radní odsouhlasili například investiční záměr stavby na připojení dělostřelecké tvrze Bouda do elektrické distribuční sítě, přípravu projektu modernizace plicního lůžkového oddělení dlouhodobé péče v Albertinu Žamberk nebo vybrali zhotovitele rekonstrukce prvního oddělení v Dětském centru Veská u Pardubic na dva samostatné byty.

Kraj připravuje elektřinu pro tvrz Bouda a další investice
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD)

Přípojka k Boudě povede ze Suchého vrchu

Pardubický kraj je od roku 2011 majitelem dělostřelecké tvrze Bouda na Králicku. „Je to nejvýznamnější vojensko-technická památka v Pardubickém kraji, která dosud není na elektrickou rozvodnou síť napojena. Omezuje to jak vlastní provoz, tak i rozvoj muzea,“ konstatoval hejtman Martin Netolický. Pro zhotovení přípojky byla vybrána trasa ze Suchého vrchu, která povede pod zemí. Zapotřebí bude také vybudování trafostanice. Na projektovou dokumentaci schválila rada 250 tisíc korun, náklady na stavbu budou kolem osmi milionů korun. „Tvrz Bouda navštíví ročně až 14 tisíc lidí. Zatím tady chybí jakékoliv návštěvnické zázemí. Provoz dvou současných dieselgenerátorů je velmi drahý, elektrifikace se vyplatí v budoucnu i finančně,“ dodal hejtman. Tvrz provozuje obecně prospěšná Společnost přátel čs. opevnění.

Plicní oddělení v Žamberku se bude ucházet o evropské dotace

Původně léčebna tuberkulózy v Žamberku se přeměnila v léčebný ústav, kde má své zastoupení jak plicní oddělení, tak psychiatrie a léčebna dlouhodobě nemocných. Pardubický kraj v příštím roce počítá s modernizací plicního lůžkového oddělení dlouhodobé péče včetně nového přístrojového vybavení. Projekt se bude ucházet o evropské dotace z výzvy pro ROP NUTS II Severovýchod.

Ve Veské bude stavět firma Mikostav

Nejvýhodnější nabídku na rekonstrukci prvního oddělení Dětského centra Veská na bydlení rodinného typu podala společnost Mikostav z Klešic u Heřmanova Městce. „Díky tomu, že využijeme i prostor nynější terasy, získáme možnost vybudovat dvě samostatné bytové jednotky,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Zbylá část západního křídla bude přestavěna na kanceláře, hernu a ambulanci. Současně bude provedena výměna stávajících oken a dveří a částečně i některé podlahy. „Cena zakázky se ve výběrovém řízení snížila ze 4,6 milionu korun na 3,2 milionu,“ upřesnil hejtman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Pardubickykraj.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman: Ministerstvo po šetření zástupce ombudsmanky slíbilo jednat bez průtahů

22:27 Ombudsman: Ministerstvo po šetření zástupce ombudsmanky slíbilo jednat bez průtahů

Po výtkách zástupce ombudsmanky zjednalo ministerstvo nápravu v průtazích. Uznalo, že je nepřípustné…