Kraj zrekonstruuje oddělení JIP broumovské nemocnice za 25 milionů korun

13.06.2018 19:16

Královéhradecký kraj realizuje další investici do budovy broumovské nemocnice. Rada v pondělí schválila výsledek veřejné zakázky na rekonstrukci oddělení jednotky intenzivní péče za více jak 25 milionů korun včetně DPH.

Kraj zrekonstruuje oddělení JIP broumovské nemocnice za 25 milionů korun
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Schválili jsme výsledek veřejné zakázky na rekonstrukci oddělení JIP broumovské nemocnice, na kterou jsme obdrželi jedinou nabídku. Nabídku ve výši 25 milionů korun včetně DPH podalo Broumovské stavební sdružení, s. r. o. Finance na tento projekt jsou alokovány v krajském rozpočtu,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar. „Doufáme, že stavební práce budou hotové nejpozději začátkem roku 2019,“ doplnil Cabicar.

V rámci rekonstrukce proběhnou stavební úpravy druhého podlaží, kde vzniknou nové pokoje oddělení JIP, dohledové pracoviště, vyšetřovna, hygienické zázemí i zázemí pro zaměstnance a pracovny pro lékaře. V ostatních podlažích dojde k dílčím zásahům spojených zejména s úpravou technických místností a rozvodů.

Stavební úpravy proběhnou za plného provozu nemocnice. Celkové náklady projektu přesáhnou 25,6 milionů korun včetně DPH.

Broumovská nemocnice je od roku 2006 součástí Oblastní nemocnice Náchod, a. s. Poskytuje zdravotní péči pro spádovou oblast Broumovska a Policka s přibližně 27 tisíci obyvatel. V broumovské nemocnici se nachází 35 lůžek interního oddělení s 24hodinovou akutní ambulancí, 8 lůžek na samostatné multidisciplinární jednotce intenzivní péče a zhruba 66 lůžek následné péče.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Díky Nadaci bylo zasazeno 92 tisíc stromů

10:27 Nadace ČEZ: Díky Nadaci bylo zasazeno 92 tisíc stromů

Lípy, habry, jabloně, či třeba keřové růže a další druhy dřevin zapouštějí kořeny v obydlených míste…