Krajská zdravotní zahájila provoz NIP a DIOP v Mostě

13.06.2017 21:18

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), slavnostně zahájila provoz nového oddělení NIP (následné intenzivní péče) a DIOP (dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče) v Nemocnici Most, o. z. Akce za účasti zástupců KZ, a. s., náměstka hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislava Rybáka, senátorky MUDr. Aleny Dernerové a místopředsedkyně Odborového svazu zdravotní a sociální péče ČR Ing. Ivany Břeňkové proběhla 2. června 2016.

Krajská zdravotní zahájila provoz NIP a DIOP v Mostě
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Nemocnice Most, pohotovost.
reklama

"Nové oddělení mostecké nemocnice je mezi nemocnicemi KZ, a. s., prvním s takovým zaměřením a zároveň je počtem lůžek největším v Ústeckém kraji. Vzniklo na základě naléhavých potřeb, které přináší neustále se zvyšující počet chronicky nemocných pacientů. Velké poděkování patří Ústeckému kraji, který zásadní částkou přispěl na nákup vybavení a přístrojové techniky. Z celkové částky 27,63 milionu korun včetně DPH se Ústecký kraj podílel 26 miliony Kč. Děkujeme i zhotoviteli, kterým byla Stavební a obchodní společnost Most spol. s r. o. Rekonstrukce ve dvou podlažích byla prováděna na ploše větší než 1000 m2. Cena z veřejné zakázky byla 16,782.862 Kč včetně DPH," přiblížil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ, a. s.

"Poděkování patří všem, kteří se na vzniku oddělení podíleli. Získáváme velice potřebná lůžka, protože dosud bylo v kraji takových pouze 10 v Lounech a Ústecký jich měl ze všech krajů v České republice na počet obyvatel nejméně. Oddělení je velice potřebné a chtěl bych ještě jednou poděkovat Krajské zdravotní, že se do této akce dala. Týmu paní primářky a dalších lidí, kteří se budou na chodu oddělení podílet, přeji mnoho úspěšně léčených pacientů," řekl RSDr. Stanislav Rybák.

Primářkou oddělení je MUDr. Lucia Prusíková, dosud lékařka Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny KZ, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., vrchní sestrou Kateřina Toronicová. NIP - péče o pacienty po stabilizaci stavu, ale dosud závislých na podpoře základních životních funkcí (ZŽF). Posláním pracoviště NIP je bezpečné a v závislosti na stavu pacienta rychlé odpojení od umělé plicní ventilace, optimalizace zdravotního stavu a překlad na DIOP nebo propuštění do následné, ošetřovatelské či domácí péče.

DIOP - péče o pacienty s poruchou vědomí ve stabilizovaném stavu, kteří již nejsou závislí na podpoře ZŽF. Posláním pracoviště DIOP je zabezpečení intenzivní ošetřovatelské péče dlouhodobého charakteru, která mj. zahrnuje dlouhodobou ošetřovatelskou péči o dýchací cesty a intenzivní rehabilitaci. První pacienty oddělení postupně přijme po zacvičení a doplnění zdravotnického personálu v průběhu následujících měsíců.

Krajská zdravotní, a. s. je největším poskytovatelem zdravotní péče v České republice a se svými šesti tisíci osmi sty zaměstnanci je největším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji. V loňském roce měla společnost obrat téměř 6 miliard 343 milionů korun, při kladném hospodaření. S ohledem na geografické rozmístění v regionu tvoří nemocnice Krajské zdravotní jednu páteřní osu zdravotnických zařízení pro celý Ústecký kraj, který prostřednictvím Krajské zdravotní, a. s., spravuje pět nemocnic - v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově včetně několika specializovaných pracovišť v dalších místech Ústeckého kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Vodíkové srdce chemického průmyslu v ČR

22:31 Ústecký kraj: Vodíkové srdce chemického průmyslu v ČR

Chemické fórum Ústeckého kraje, které se mělo uskutečnit tradičně v březnu letošního roku, se kvůli …