Královéhradecký kraj: Dětské centrum ve Dvoře Králové ubytuje výjimečně děti až do deseti let

18.05.2017 10:20

Pobyt dětem až do věku 10 let by už brzy mohlo poskytovat Dětské centrum ve Dvoře Králové nad Labem. Ředitelka krajské příspěvkové organizace Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov (SOL Trutnov), pod níž centrum spadá, zažádala o schválení nové zřizovací listiny, která umožní prodloužení pobytu ve výjimečných případech.

Královéhradecký kraj: Dětské centrum ve Dvoře Králové  ubytuje výjimečně děti až do deseti let
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Jedná se o výjimečné situace a týká se to minimálního počtu dětí, neboť v Dětském centru jsou také děti, které kvůli zdravotním problémům nemohou vyrůstat v domácím prostředí a tyto děti pak odcházejí do domovů pro osoby se zdravotním postižením,“ sdělil Aleš Cabicar, náměstek hejtmana odpovědný za oblast zdravotnictví. Dětské centrum ve Dvoře Králové nad Labem je zdravotnické zařízení poskytující ústavní a výchovnou péči dětem od 0 do 3 let, ve výjimečných případech do 6 let. „Vzhledem k požadavku na poskytování služeb dětem v rámci Královéhradeckého kraje a vzhledem k zachování a podpory rodinných vazeb, se doba umístění dětí často prodlužuje. Dětské centrum by se tak mohlo dostat do situace, kdy těžce postižené dítě vyžadující celodenní péči v blízké době dovrší věk 6 let, a není jej kam umístit,“ doplnil náměstek Cabicar.

Na základě zkušeností z minulých let proto požádala ředitelka SOL Trutnov Jana Třešňáková o prodloužení pobytu dětem zdravotně postiženým, u sourozeneckých skupin a ve výjimečných případech těžce postiženým dětem do 10 let věku.

K tomuto kroku je ale nutné upravit zřizovací listinu příspěvkové organizace, jejíž zřizovatelem je Královéhradecký kraj. Novou zřizovací listinu SOL Trutnov proto už projednala Rada Královéhradeckého kraje, schválit ji ale musí krajští zastupitelé, kteří se znovu sejdou v pondělí 19. června 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Druhý den návštěvy prezidenta republiky v Karlovarském kraji

22:22 Hrad: Druhý den návštěvy prezidenta republiky v Karlovarském kraji

Prezident republiky Miloš Zeman ve středu dne 20. března 2019 pokračoval druhým dnem v návštěvě Karl…