Královéhradecký kraj: Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie

30.05.2023 10:11 | Tisková zpráva

Neziskové organizace a sociální podniky v Královéhradeckém kraji mají možnost přihlásit své projekty do prvního ročníku krajské Burzy filantropie. Mohou tak získat od donátorů z podnikatelské sféry a veřejné správy částku až 50 000 Kč. Přihlašování končí 30. června.

Královéhradecký kraj: Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Burza filantropie je skvělá příležitost propojit neziskový a podnikatelských sektor. Žadatelé mohou získat podporu pro svůj projekt, na který by jen těžko sháněli prostředky. Nemusí tak procházet dotačním řízením, případně zjišťovat, že na jejich plány žádný dotační titul neexistuje. Podnikatelské subjekty naopak mohou podpořit dobrou věc a naplnit si tak svoji společenskou zodpovědnost,“ uvedl ranní pro regionální rozvoj Adam Valenta.

Burza filantropie funguje tak, že neziskové organizace nejprve přihlásí svůj projekt prostřednictvím webových stránek ZDE. Donátoři z řad soukromého a veřejného sektoru následně vyberou z přihlášek ty, které postoupí do finále, tedy na samotnou Burzu filantropie. O postupujících projektech bude na webu burzy rozhodovat i veřejnost svým hlasováním.

Neziskové organizace, sociální podniky i podnikatelé a firmy, kteří mají zájem projekty podpořit, se mohou do Burzy filantropie přihlašovat na webových stránkách ZDE do 30. června 2023.

Na těchto stránkách zájemci naleznou veškeré informace o Burze filantropie a mohou se inspirovat u přihlášených projektů z Pardubického kraje, kde má tato akce dlouholetou tradici. Pořadatelé před podáním přihlášky doporučují konzultaci s krajskou koordinátorkou burzy Ivou Skalskou (iskalska@kr-kralovehradecky.cz). Burza filantropie v Královéhradeckém kraji se uskuteční 30. října 2023.

Během burzy dostanou zástupci neziskových organizací osmiminutový prostor, aby svůj nápad představili. Fantazii a originalitě prezentace se meze nekladou, ale pro všechny účastníky bude k dispozici školení, jak svou vizi správně a úspěšně prezentovat. Na základě vystoupení pak donátoři rozhodnou o finanční či materiální podpoře, kdy jednomu projektu může pomoci více donátorů. Donátoři si mohou vybrat i projekt, který ani nepostoupil do finále, a tomu pomoci na základě takzvané „divoké karty“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

komunikace

Jak víte, že když vy teď o důchodové reformě nechcete s vládou komunikovat, že oni pak budou komunikovat s vámi? Není tohle hlavní problém, že se na zásadních věcech nedokážete dohodnout? A ještě jedna věc, s kým budete chtít vládu tvořit, když to odmítáte se SPD a evidentně se stranami SPOLU se na ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Pomoc obětem diskriminace je společný cíl ombudsmana i nevládních organizací

19:02 Ombudsman: Pomoc obětem diskriminace je společný cíl ombudsmana i nevládních organizací

Nevládní organizace pomáhají Romům, lidem s postižením, samoživitelkám nebo seniorům. Ombudsman prot…