Královéhradecký kraj navštívil zakladatel Czech-American TV

20.06.2017 13:36

Při příležitosti desetiletého výročí od odvysílání prvního pořadu o Hradci Králové na Czech-American TV zavítal do Královéhradeckého kraje její ředitel a zakladatel John Honner. Během několikadenní návštěvy, při níž sbíral inspiraci na cestách po regionu, navštívil Honner i sídlo krajského úřadu, kde ho přivítal radní Pavel Hečko.

Královéhradecký kraj navštívil zakladatel Czech-American TV
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Czech-American TV je skvělý projekt, který americkým divákům ukazuje to nejlepší z České republiky a jejích regionů. Za čtrnáct let své existence dokázala televize oslovit obrovské množství diváků i za přičinění Královéhradeckého kraje, který je jejím významným partnerem. Těším se, že tuto spolupráci budeme do budoucna i nadále rozvíjet a prezentovat krásy a zajímavosti našeho regionu,“ řekl krajský radní Pavel Hečko, do jehož gesce spadá regionální rozvoj i cestovní ruch.

Na tvorbě vysílání televize se podílejí kraje, města a jiné příspěvkové organizace České republiky tím, že televizi poskytují videomateriály ze svého regionu. Celý program televize obecně přispívá k vnímání České republiky a jejích regionů jako velmi zajímavé a bezpečné turistické destinace.

„Relace v průměru sleduje 2,5 milionu diváků v šedesáti amerických městech na televizních obrazovkách a další desítky tisíc diváků pořady sledují prostřednictvím internetového vysílání,“ prozradil John Honner, zakladatel Czech-American TV, který si do Královéhradeckého kraje přijel prohlédnout nejzajímavější destinace a načerpat inspiraci pro další díly pořadu, který, jak sám říká, mají Američané v oblibě. „Pořad je u amerických diváků velmi oblíbený. Často nám telefonují do redakce a doptávají se na informace z odvysílaného dílu. Většina z nich dokonce plánuje i návštěvu daného regionu České republiky,“ dodal Honner.

Hlavním posláním Czech-American TV je rozšířit povědomí o České republice, ukázat české regiony, zviditelnit zajímavé destinace a také přiblížit české kulturní dědictví. V současné době se televize soustředí i na trend tzv. „gastroturistiky“, přičemž divákům představuje nejznámější lokální recepty. Toto veřejné a nekomerční vysílání má formu pravidelných pořadů, ve kterých se anglicky mluvící divák dozví informace o českých regionech, městech nebo památkách. Všechny pořady jsou proto vysílány v anglickém znění.

John Honner, zakladatel Czech-American TV, je americký producent českého původu, který se před čtrnácti lety rozhodl zviditelnit Českou republiku v zámoří. Současný tým, který vysílání pomáhá utvářet, je složený z více než čtyřiceti mediálních profesionálů. Do projektu se zapojují také studenti několika českých univerzit.

Více informací o projektu i jednotlivá vysílání najdete na webových stránkách www.catvusa.com.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Byl byste pro, aby měli cyklisti SPZ?

Cyklisti jsou všude a dost často bohužel nedbají pravidel silničního provozu. Už víckrát se mi ale stalo, že udělali nějaký přestupek a vlastně jim to projde, protože je nemáte jak identifikovat, i když je třeba natočíte nebo je zachytí nějaká kamera. Neměli by mít na kole něco, podle čeho půjdou id...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…