Královéhradecký kraj rozdělí mezi hospice 22 milionů korun

30.01.2023 18:02 | Tisková zpráva

Krajští zastupitelé dnes schválili uvolnění prostředků na podporu hospicové péče v Královéhradeckém kraji. Pěti hospicům v regionu kraj v roce 2023 pošle 22 milionů korun.

Královéhradecký kraj rozdělí mezi hospice 22 milionů korun
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Provozovatelé hospicové péče Královéhradecký kraj podporuje každoročně. Finanční podporou pomáháme zajistit jejich fungování a další rozvoj služeb pro vážně nemocné, kteří chtějí závěr života prožít doma ve svém prostředí a mezi svými blízkými. Moc si vážím toho, že hospice širokou škálou poskytovaných služeb pomáhají nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich blízkým v co nejvyšší možné míře usnadnit závěr života,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí Martina Berdychová.

V loňském roce Královéhradecký kraj na hospicovou péči uvolnil celkem 24 milionů korun. Původní plán tehdy navýšil o tři miliony z původních 21 milionů korun.

Aktuálně schválená částka 22 milionů korun na hospicovou péči je základ, který v průběhu roku předpokládáme navýšit podobně jako v loni, kdy jsme podporu zvýšili z důvodu kompenzace zvýšených cen energií, pohonných hmot a dalších vstupů,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Hospicová péče se skládá z lékařských, ošetřovatelských, rehabilitačně-ošetřovatelských a poradenských činností poskytovaných nevyléčitelně nemocným pacientům. Hospice poskytují sociálně právní a psychologické poradenství také rodinným příslušníkům. Služby zajišťují i podporu pro pozůstalé.

Krajský dotační program je přímo určený na spolufinancování této péče o pacienty, kteří vyčerpali možnosti léčby a nyní u nich pokračuje léčba, která minimalizuje bolesti a mírní všechny obtíže jejich diagnózy i případné komplikace.

Hospicovou péči v Královéhradeckém kraji stabilně zajišťuje pět domácích hospiců a kamenný Hospic Anežky v Červeném Kostelci s kapacitou 30 lůžek pro paliativní péči. Služby mobilního hospice v využívá zhruba 380 pacientů. Přes 410 pacientů za rok pak využívá pobytové hospicové péče. Kontakty na hospice jsou dostupné ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Lázně loni přivítaly téměř milion hostů, letošní sezóna se právě rozjíždí

22:08 CzechTourism: Lázně loni přivítaly téměř milion hostů, letošní sezóna se právě rozjíždí

Celkem 926 tis. hostů loni zamířilo do některého z tuzemských lázeňských ubytovacích zařízení (LUZ).…