Královéhradecký kraj rozdělí mezi hospice 22 milionů korun

30.01.2023 18:02 | Tisková zpráva

Krajští zastupitelé dnes schválili uvolnění prostředků na podporu hospicové péče v Královéhradeckém kraji. Pěti hospicům v regionu kraj v roce 2023 pošle 22 milionů korun.

Královéhradecký kraj rozdělí mezi hospice 22 milionů korun
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Provozovatelé hospicové péče Královéhradecký kraj podporuje každoročně. Finanční podporou pomáháme zajistit jejich fungování a další rozvoj služeb pro vážně nemocné, kteří chtějí závěr života prožít doma ve svém prostředí a mezi svými blízkými. Moc si vážím toho, že hospice širokou škálou poskytovaných služeb pomáhají nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich blízkým v co nejvyšší možné míře usnadnit závěr života,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí Martina Berdychová.

V loňském roce Královéhradecký kraj na hospicovou péči uvolnil celkem 24 milionů korun. Původní plán tehdy navýšil o tři miliony z původních 21 milionů korun.

Aktuálně schválená částka 22 milionů korun na hospicovou péči je základ, který v průběhu roku předpokládáme navýšit podobně jako v loni, kdy jsme podporu zvýšili z důvodu kompenzace zvýšených cen energií, pohonných hmot a dalších vstupů,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Hospicová péče se skládá z lékařských, ošetřovatelských, rehabilitačně-ošetřovatelských a poradenských činností poskytovaných nevyléčitelně nemocným pacientům. Hospice poskytují sociálně právní a psychologické poradenství také rodinným příslušníkům. Služby zajišťují i podporu pro pozůstalé.

Krajský dotační program je přímo určený na spolufinancování této péče o pacienty, kteří vyčerpali možnosti léčby a nyní u nich pokračuje léčba, která minimalizuje bolesti a mírní všechny obtíže jejich diagnózy i případné komplikace.

Hospicovou péči v Královéhradeckém kraji stabilně zajišťuje pět domácích hospiců a kamenný Hospic Anežky v Červeném Kostelci s kapacitou 30 lůžek pro paliativní péči. Služby mobilního hospice v využívá zhruba 380 pacientů. Přes 410 pacientů za rok pak využívá pobytové hospicové péče. Kontakty na hospice jsou dostupné ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

22:02 Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (N…