Královéhradecký kraj spustil on-line výuku češtiny pro Ukrajince

31.03.2022 11:19 | Tisková zpráva

Zájem o výuku češtiny pro dospělé Ukrajince v budově krajského sídla během několika dní zcela naplnil kapacitu úřadu. Kraj proto připravil alternativu, kterou využije větší množství zájemců – výuka se přesunula do on-line prostředí.

Královéhradecký kraj spustil on-line výuku češtiny pro Ukrajince
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Desetidílná série Praktická čeština pro Ukrajince – začátečníky obsahuje slovíčka a fráze, které se v běžné mluvě nejvíce vyskytují. Je určena pro Ukrajince, kteří s českým jazykem teprve začínají a chtějí si nejdříve rychle osvojit praktický jazyk. První lekce je zaměřena na základní komunikační fráze jako jsou pozdravy či rozloučení,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství Arnošt Štěpánek.

Všechna výuková videa se objeví na krajském kanále na sociální síti Youtube a také na webu ZDE. Součástí každé lekce je i slovníček, který si uživatelé mohou stáhnout a slouží jim jako učební pomůcka.

Královéhradecký kraj začal učit Ukrajince česky už 10. března, zájem byl ale tak velký, že se kapacita kurzů ihned naplnila. Prezenční výuka se pak následně přesunula do Střední školy služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové.

„Abychom dokázali uspokojit tak velkou poptávku, museli jsme najít alternativu a přesunout kurzy do virtuálního prostředí, které umožňuje zapojení velkého počtu osob na vícero místech. Organizaci výuky českého jazyka zajistili zaměstnanci krajského úřadu, odboru školství a ve většině střeních škol v našem regionu probíhají různé programy pro uprchlíky, a to jak výuka češtiny, tak například volnočasové aktivity rodin a dětí. Chci touto cestou poděkovat všem, kdo se do výuky jazyků a organizaci dalších aktivit zapojili,“ doplnil Arnošt Štěpánek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Během zimní dovolené chtějí Češi hlavně odpočívat a lehce sportovat

8:24 CzechTourism: Během zimní dovolené chtějí Češi hlavně odpočívat a lehce sportovat

Téměř polovina (47 %) Čechů plánuje zimní dovolenou v České republice. Nejčastěji (25 %) chtějí odpo…