Dobrovolníci vyráželi od našich územních pracovišť (Harrachov, Rezek, Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Černý Důl) na trasy, které strážci vytipovali jako vhodné pro sběr odpadků. Lze říci, že z každého střediska paprskovitě vyrazili sběrači do všech koutů hor. Během dne se tak na rozcestích začaly objevovat pytle plné odpadků, které později strážci svezli z hor dolů.
„Každoročně pořádáme sběr odpadků před letní sezónou pro školy a na podzim speciální víkend, kdy nám přijedou pomoci skauti,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Letos jsme ale poprvé uspořádali takto rozsáhnou akci, kdy úklid neprobíhal jen lokálně, ale po celých horách, a kdy do ní byli zapojeni všichni pracovníci Správy KRNAP a množství dobrovolníků. Výsledkem jsem nadšen. Dokonce uvažujeme, že bychom příští rok podobnou akci uspořádali opravdu v celých horách, tedy nejenom na české straně ale společně s polskými kolegy i na polské straně hor,“ dodal Hřebačka. Na závěr celé akce jsme sesbíraný odpad dnes po ránu svezli na vrchlabské náměstí T. G. Masaryka. Tam jsme naplněné vozy a vleky vystavili. Následně jsme všechen odpad převezli na zdejší skládku. Celkem jsme nasbírali 3 tuny komunálního odpadu a 0,5 tuny pneumatik.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.


