Kulatý stůl k platům policie a hasičů: Výdaje poklesly až o 20%. Představuje to bezpečnostní riziko

20.11.2014 16:33 | Zprávy

Dnes dopoledne se v prostorách Výboru pro obranu uskutečnil kulatý stůl k tématu odměňování příslušníků policie, hasičů a vězeňské služby.

Kulatý stůl k platům policie a hasičů: Výdaje poklesly až o 20%. Představuje to bezpečnostní riziko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté, ilustrační foto

Hostiteli setkání byli předseda Podvýboru pro Policii ČR Zdeněk Ondráček (KSČM) a předseda Výboru pro obranu David Kádner (VV). Setkání se zúčastnil například generální ředitel hasičů ČR Drahoslav Ryba, náměstek ministra vnitra Jiří Zmatlík, předseda Unie bezpečnostních složek Jiří Vítek a další zástupci bezpečnostních složek. Hlavním předmětem debaty byla problematika navrácení platů, které byly příslušníkům v roce 2010 odebrány.

Jiří Vítek (Unie bezpečnostních složek) přednesl tvrdá data: „Za posledních 6 let klesly výdaje na policii, hasiče a jejich platy o 10 %. Pokud k tomu ale započítáme inflaci, pak je to pokles o procent dvacet. Navrácení platů se slibuje každý rok, ale zatím k tomu nedošlo.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…