Kuřimské vlakové nádraží je nyní zcela bezbariérové

20.12.2014 12:35 | Zprávy

Hejtman Michal Hašek se v pátek 19. prosince 2014 zúčastnil spolu se starostou města Kuřimi Dragem Sukalovským uvedení do provozu výtahů na kuřimském vlakovém nádraží, jehož nástupiště jsou tak ode dneška zcela bezbariérové.

Kuřimské vlakové nádraží je nyní zcela bezbariérové
Foto: red
Popisek: Exhejtman Michal Hašek

 Novými výtahy bylo dokončeno kompletní bezbariérové řešení přístupu k nástupištím vlakového nádraží, které započalo vybudováním prodloužení bezbariérového podchodu do severní části města. Jak konstatoval Michal Hašek, po letech příprav a komplikací se podařilo dokončit tolik potřebné dílo, které zrychlí pěším přístup do této části města. Výrazně se zlepší nejen dostupnost tohoto významného dopravního uzlu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, ale především se zvyšuje komfort a bezpečnost pro cestující - rovněž se usnadní cestování lidem s omezenou schopností pohybu a orientace a maminkám s kočárky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Na Hadačce se potkaly krávy

16:18 Plzeňský kraj: Na Hadačce se potkaly krávy

Více než půlstoletí stará tradice pokračovala na Hadačce u Kralovic. Návštěvníci 51. ročníku Zeměděl…