LEO Express už jezdí do Košic, v sobotu večer představí vlaky v nočním režimu

13.12.2014 20:46

Soukromý železniční dopravce LEO Express spustil o víkendu novou linku do Košic. Cestující mají po celý víkend možnost svézt se vlaky LEO Express za promoční ceny. Z Košic ve směru do Prahy vyjede LEO Express poprvé v sobotu 13. prosince ve 23:14. Veřejnosti tak zároveň poprvé představí svůj vlak v nočním režimu.

LEO Express už jezdí do Košic, v sobotu večer představí vlaky v nočním režimu
Foto: LEO Express
Popisek: LEO Express
reklama

„Náš vlak je pohodlím, bezpečností i cenou lepší alternativou pro cestující na autobusových linkách – stavěli jsme náš vlak jako konkurenci autobusům na trase Košice-Praha, které jsou pomalejší a méně pohodlné. Vyřešili jsme největší problém vlaků – bezpečnost, přidali jsme do cateringu guláš a halušky a těšíme se na naše slovenské bratry na palubách našich vlaků,“ vysvětluje Leoš Novotný, generální ředitel společnosti LEO Express.

Od neděle 14. prosince vlaky LEO Express začnou jezdit podle pravidelného jízdního řádu denně ve 23:14 z Košic do Prahy a v opačném směru v 14:15 z Prahy. „Našimi zákazníky jsou cestující, kteří chtějí šetřit svůj čas. Místo toho, aby trávili produktivní část dne na cestách, pojedou raději přes noc s LEO Express a na osmou hodinu ráno jsou v Praze,“ doplňuje Novotný.

Na palubě vlaků LEO Express je k dispozici bezplatné připojení k síti WiFi a každé sedadlo je vybaveno zásuvkou a stolečkem uzpůsobeným pro práci s notebookem. LEO Express provozuje nové nízkopodlažní vlaky ze Švýcarska, které vynikají svým designem, atmosférou a velkoprostorovým řešením.
Cestující si v nich mohou vybrat ze třech cestovních tříd. Ve vyšších třídách je kromě denního tisku, filmů a her zdarma také občerstvení, spací sada s polštářkem, maskou a špunty do uší nebo přikrývka. V nejvyšší třídě jsou navíc sedadla polohovatelná až do spací polohy.

O bezpečnost cestujících se po cestě stará soukromá bezpečnostní agentura.

Vlak LEO Express staví na trase také ve slovenských městech Čadca, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad – Tatry, Spišská Nová Ves, Kysak a Košice.

Jízdenky lze nakupovat v českých korunách na www.le.cz, u smluvních prodejců nebo přímo na palubě.

LEO Express a. s. je český železniční soukromý dopravce. Od listopadu 2012 provozuje přepravu cestujících na trase Praha – Ostrava a Praha – Staré Město u Uh. Hr. Od konce roku 2014 provozuje LEO Express linku do polského Krakova. Společnost LEO Express již od poloviny roku 2013 dosahuje kladného provozního výsledku hospodaření, tedy nejrychleji ze všech soukromých dopravců v Evropě. Zakladatelem a generálním ředitelem společnosti je Leoš Novotný. Více o LEO Express na www.le.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Podnikatelům z regionu pomohou vouchery na rozjezd, nový design nebo inovace

19:27 Moravskoslezský kraj: Podnikatelům z regionu pomohou vouchery na rozjezd, nový design nebo inovace

Moravskoslezský kraj podpoří celkem 31 podnikatelských projektů v regionu. Prostřednictvím takzvanýc…