Laserové zařízení od ÚZSVM bude sloužit dobrovolným hasičům

04.06.2021 22:11 | Zprávy

Středočeské pracoviště ÚZSVM zdarma převedlo dobrovolným hasičům v Dubenci laserové zařízení, které získal na základě rozsudku Okresního soudu Praha – východ.

Laserové zařízení od ÚZSVM bude sloužit dobrovolným hasičům
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Pachatel jako pořadatel soukromé oslavy tímto zařízením oslnil piloty v kabině letadla během letu z Heraklionu do Prahy. Laserové světlo prolétalo během oslavy ve vzdušném prostoru v letové výšce 6 000 stop (tj. 1 718 metrů). Na palubě letadla se v tu dobu nacházelo 147 cestujících. Doba oslnění pilotní kabiny trvala 20 sekund v intervalech 2-3 sekundy, což způsobilo opakované vyrušení pilotů ve složitější fázi letu, kdy probíhalo jejich soustředění na přistání. Pachatel se tímto činem dopustil přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Podle vás větrné elektrárny zavání dalším solárním tunelem - možná

Jak je ale možné, že je to možné? Proč legislativa nefunguje tak, aby k tunelům nedocházelo? Stejně tak je to s korupcí. Ničemu nejde zabránit asi zcela, ale přeci něco dělat můžete. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ pracuje na modernizaci teplárenství v Elektrárně Ledvice

19:21 ČEZ pracuje na modernizaci teplárenství v Elektrárně Ledvice

ČEZ transformuje teplárenství v Ledvicích, dodávky tepla pro 20 tisíc domácností budou zajištěny na …