Lékaři plicních oddělení z celé České republiky se zúčastnili na Větruši celostátní konference

27.09.2015 13:01

Krajská zdravotní, a. s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., ve spolupráci s Okresním sdružením České lékařské komory (OS ČLK) a Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků (POUZP), uspořádala na výletním zámečku Větruše celostátní konferenci „O funkčním vyšetřování plic“. Akce se zúčastnila více jak stovka zdravotníků z celé České republiky.

Lékaři plicních oddělení z celé České republiky se zúčastnili na Větruši celostátní konference
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto.

Záštitu nad konferencí převzal ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. MUDr. Josef Liehne, který v úvodu pozdravil účastníky konference, představil Masarykovu nemocnici a vyzdvihl práci kolektivu oddělení funkčního vyšetřování včele s primářkou MUDr. Jarmilou Fišerovou.

Témata přednášek se zaměřila na problematiku funkčního vyšetřování plic u pacientů s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN), astmatem a jinými plicními onemocněními. „Potěšil mě zájem lékařů o konferenci, které se zúčastnili také pneumologové a alergologové z České republiky. I na tak širokém fóru proběhla živá diskuze o aktuálních tématech ve funkčním vyšetření plic,“ řekla MUDr. Jarmila Fišerová, která převzala odbornou garanci nad konferencí.

Přítomní lékaři oceňovali odbornou úroveň přednášek a workshop, který byl věnován praktickému provádění spirometrie. „Spirometrie je základní vyšetření pro stanovení diagnózy nemocí s bronchiální obstrukcí, je ale nezbytné její kvalitní provedení a tak při workshopu lékaři diskutovali nejčastější chyby. Představeny též byly prakticky prováděné další vyšetřovací metody - impulsní oscilometrie, rinomanometrie, vyšetření dýchacích svalů. Impulsní oscilometrie umožňuje vyšetřovat děti od 2 let věku, nespolupracující nemocné a významným způsobem doplňuje informace získané dalšími metodami, ale zatím není v České republice dostatečně využívána, například v Ústeckém a Libereckém kraji je vyšetřována jen na ústeckém pracovišti,“ dodala MUDr. Jarmila Fišerová, primářka Oddělení funkčního vyšetřování plic Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice, o. z.

Vybrané snímky z akce jsou ke stažení zde: http://www.kzcr.eu/lekari-plicnich-oddeleni-z-cele-ceske-republiky-se-zucastnili-na-vetrusi-celostatni-konference.aspx?id=77169d84-9b68-4430-a917-e7e639afed8e

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

22:37 Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

Vyjádření ministerstva kultury k článku v deníku Právo