Lesní altán VLS bodoval v architektonické soutěži

22.06.2018 15:34

„Mám radost, že se okolí dříve zdevastovaných lázní postupně probouzí k životu a láká spoustu návštěvníků Kyselky. Zároveň se mi moc líbí plánované využití altánu, které bude sloužit jako venkovní učebna, kde se budou seznamovat školní děti s principy ekologie a lesního hospodaření,“ zdůvodnila na slavnostním večeru v západočeské metropoli hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová, proč si mezi bezmála dvěma desítkami často investičně rozsáhlých projektů vybrala drobnou lesní stavbu, kterou do soutěže přihlásily Vojenské lesy a statky.

Lesní altán VLS bodoval v architektonické soutěži
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo
reklama

Replika lesního odpočívadla s názvem Jindřichovo sedátko nedaleko Ottova pramene u Kyselky však bodovala nejen i krajské šéfky, ale i u veřejnosti. V konkurenci 17 projektů obsadila v internetové anketě třetí místo. Jde již o druhou stavbu Vojenských lesů a statků, která slaví v prestižní krajské soutěži úspěch. V loňském ročníku VLS zvítězili v v hlasování veřejnosti s obnovou rozhledny na Bučina a získaly také cenu odborné poroty.

Obě stavby v lesích na okraji vojenského újezdu Hradiště jsou totiž příspěvkem VLS ke snahám místní samosprávy i obyvatel o reinkarnaci slávy desítky let chátrajících lázní Kyselka, které zde vybudoval slavný podnikatel Heinrich Mattoni. Lesní altán vojenští lesníci z Doupovských hor obnovili podle dobových fotografií, protože se nezachovala jeho dokumentace. Dřevostavbu v romantickém švýcarském stylu bude karlovarská divize VLS využívat jako zázemí pro naučné programy lesní pedagogiky, za kterými k doupovským lesníkům jezdí každoročně desítky školních výprav.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Česká ekonomika klesla meziročně o 5,0 %

11:48 Český statistický úřad: Česká ekonomika klesla meziročně o 5,0 %

Podle zpřesněného odhadu klesl hrubý domácí produkt ve 3. čtvrtletí meziročně o 5,0 %, mezičtvrtletn…