Lesníci vyvěšují budky, zítra je Den ptactva

31.03.2017 13:36 | Zprávy

Pro někoho apríl, pro jiného Mezinárodní den ptactva. První duben. Některé druhy opeřenců se právě v dubnu vracejí z jižních krajin, mnoho z nich začíná hnízdit. Stovky budek rozmísťují v porostech lesníci ze státního podniku Lesy ČR. A nejen oni.

Lesníci vyvěšují budky, zítra je Den ptactva
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Ptáci chrání les proti hmyzím škůdcům. I proto lesníci ve spolupráci s ornitology ročně instalují v celé zemi stovky ptačích budek různého tvaru i velikosti.

Mají přehled o ptačích druzích, znají jejich potřeby, místa výskytu a přibližné početní stavy. Na Semenářském závodě Lesů ČR v Týništi nad Orlicí ročně vyrobí tři až čtyři tisíce budek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Video

Proč jste zakázal armádě zveřejnit video s prezidentem? Je už sice zveřejněno, ale nebylo hned. Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČČK: Revoluční trénink první pomoci míří do škol

7:23 ČČK: Revoluční trénink první pomoci míří do škol

Český červený kříž proškolí během jednoho roku téměř 100 tisíc studentů ve všech krajích pomocí inov…