Lesy ČR: Adjunktem na léto. I letos mohou studenti lesnictví pracovat v sezóně ve státních lesích

18.05.2020 9:15

Už třetím rokem se mohou žáci a studenti středních a vysokých lesnických škol stát v období od června do konce září letními adjunkty.

Lesy ČR: Adjunktem na léto. I letos mohou studenti lesnictví pracovat v sezóně ve státních lesích
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Vydělají si až 120 korun za hodinu a pomohou lesníkům v kůrovcové sezóně. Získají zkušenosti a praxi. Přihlásit se mohou do konce července.

„Očekáváme už tradiční pomoc během kůrovcové sezóny, ale jde nám taky o to, aby budoucí lesníci získali zkušenosti přímo v provozu. Mnozí se třeba později stanou zaměstnanci podniku,“ zmínil generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Zájemci uvedou do emailu: brigada@lesycr.cz své jméno, věk, školu a termín i lokalitu, o které mají zájem. „Zapojit se může každý student lesnictví, kterému je 18 a víc let a počítá s minimálně měsíční brigádou,“ řekla Šárka Matějíčková, vedoucí personálního odboru Lesů ČR.

Adjunkti budou především vyhledávat a označovat napadené stromy, kontrolovat obranná opatření, tedy lapáky a lapače, účastnit se asanace nebo třeba měřit objem dřeva uskladněného v lese.

Česká zemědělská univerzita i brněnská Mendelu uznávají tuto brigádu jako předmět praxe a za její absolvování pak studentovi přidělí odpovídající počet kreditů. „Včasná a rychlá detekce napadených stromů je klíčovým prostředkem ke zmírnění negativních dopadů kůrovcové krize. Proto jsme ani chvíli neváhali podpořit zapojení našich studentů do této akce,“ říká děkan Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze Róbert Marušák.

Podnik s projektem začal v roce 2018, tehdy zaměstnal 60 žáků a studentů, loni dokonce 170.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…