Lesy ČR: Nabídky osobních a terénních automobilů už hodnotí komise

22.02.2015 7:41

Hodnoticí komise otevřela 17. února v Hradci Králové obálky se čtyřmi nabídkami na dodávku osobních automobilů nižší třídy, dále se dvěma nabídkami na dodávku terénních automobilů nižší třídy a s pěti nabídkami na dodávku terénních automobilů střední třídy. Předpokládaná hodnota těchto tří veřejných zakázek činí bez DPH celkem 106 milionů korun.

Lesy ČR: Nabídky osobních a terénních automobilů už hodnotí komise
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

„Hodnoticím kritériem pro výběr dodavatele je ve všech třech případech nabídková cena,“ uvedl obchodní ředitel Radovan Srba a dodal: „S vítězi konkrétních zakázek uzavřeme rámcové smlouvy na průběžné dodávky automobilů po dobu dvou let od uzavření rámcové smlouvy“.

Dalších osm nabídek dodávky osobních automobilů střední třídy hodnotí komise od 10. února. Poslední z letošních pěti veřejných zakázek zaměřených na nákup nových automobilů pro Lesy ČR se uzavře 24. března, kdy končí lhůta podání nabídek na dodávku terénních automobilů pick-up.

Státní podnik Lesy ČR v současnosti využívá téměř 800 osobních vozů starých průměrně 6,6 let. Z toho je 63 vozidel v provozu více než deset let. „Chceme snížit náklady na opravu a údržbu aut, jde nám také o bezpečnost našich zaměstnanců. Nejdříve nahradíme starší vozy využívané v terénu,“ vysvětlil generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád. Během dvou let by se tak mohlo vyměnit až 430 automobilů.

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku, což představuje šestinu plochy ČR a zhruba polovinu lesů v ČR. Pečuje také o více než 38 tisíc kilometrů vodních toků, tedy přibližně o jednu třetinu délky vodních toků a bystřin v ČR.

Lesy ČR jsou držiteli Osvědčení o účasti v regionální certifikaci lesů systémem PEFC na celé výměře spravovaného lesa. Uvedené osvědčení je dokladem, že LČR v lesích hospodaří v souladu se schválenými standardy trvale udržitelného hospodaření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lesy ČR

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…