Lesy ČR nabídly potřebným hned následující den po tornádu buď dřevo na nové krovy, nebo sto tisíc korun. Zatím je podepsaných 28 smluv na kulatinu a 252 na finanční dar.
Nejvíce žádostí lidé podali bezprostředně po zveřejnění výzvy, a to v prvních dvou týdnech po události. Postup je jednoduchý, žádost o výpomoc od Lesů České republiky najdete ZDE. „Aktuálně se pomoci lidem postiženým tornádem věnuje šest našich zaměstnanců, z nichž dva zajišťují v terénu podpisy darovacích smluv i předávacích protokolů,“ řekl Miroslav Svoboda, ředitel Lesního závodu Židlochovice Lesů ČR.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.