Lesy ČR: Projekt LYŽUJ LESY se přesouvá na Šumavu. Druhý závod se pojede v úterý ve Vimperku

02.02.2018 15:04

Po úspěšném odstartování nového projektu pro základní školy a víceletá gymnázia na Božím Daru, kde v lednu v prvním závodě startovalo téměř 180 žáků, se seriál běžeckých závodů LYŽUJ LESY přesouvá na Šumavu. Druhý podnik se pojede v úterý 6. února ve Vimperku.

Lesy ČR: Projekt LYŽUJ LESY se přesouvá na Šumavu. Druhý závod se pojede v úterý ve Vimperku
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Závod volnou technikou bude stejně jako na Božím Daru zaměřen zejména na obratnost. Účastníky čeká na trati areálu Vodník hned několik různých překážek v podobě skoků, osmičky, slalomu či otočky, které budou muset v co nejkratším čase zdolat. Na každém ze stanovišť bude dohlížet pořadatel, který bude kontrolovat správné provedení zdolání překážky.

Fischer Ski klub Šumava Vimperk, jenž je pořadatelem závodu, je připraven v omezeném množství a po předchozí domluvě zajistit lyžařskou výzbroj pro žáky, kteří nemají k dispozici vlastní. Každý účastník závodu bude navíc moci zdarma využít možnosti navoskování lyží od odborníků.

Mladí běžkaři na lyžích budou rozděleni do čtyř věkových kategorií podle školních ročníků a také podle toho, zda jsou začátečníky, nebo už jsou registrování v některém lyžařském oddílu. První kategorie se na trať vydá v 10 hodin.

Kategorie         délka tratě - neregistrovaní registrovaní
1.-2. třída ZŠ                                     150 m            300 m
3.-5. třída ZŠ                                     300 m            600 m
6.-7. třída ZŠ                                     900 m          1200 m
8.-9. třída ZŠ                                     900 m          1200 m

Základní školy a víceletá gymnázia mohou své žáky přihlašovat předem do 5. února prostřednictvím on-line formuláře ZDE či mailu ZDE, nebo osobně v den závodu od 8:30 do 9:15.

V pilotním ročníku projektu LYŽUJ LESY, který vznikl díky partnerství Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR a státního podniku Lesy ČR, jsou na programu celkem čtyři závody ve čtyřech různých regionech. Po Božím Daru a Vimperku budou následovat podniky v Jablonci nad Jizerou (13. 2.) a v Novém Městě na Moravě (21. 2.).

„Důraz klademe na začínající a neregistrované běžkaře, kterým přizpůsobíme trať závodu. Chceme dětem zábavnou a atraktivní formou představit svět běžeckého lyžování,“ říká sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín SLČR Lukáš Sacher. „Proto věnujeme pozornost běžeckým disciplínám Svazu lyžařů ČR, ale i novému závodu pro základní školy LYŽUJ LESY. Zájem tak chceme vzbudit u řady mladých nadšenců,“ říká generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí upozorňuje na nepokoje v Indii

12:03 Ministerstvo zahraničí upozorňuje na nepokoje v Indii

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky v Dillí upozorňuje české občany cestující do Indie n…