V záchranné stanici na Huslíku (ZO ČSOP Polabí) se v letošním roce podařilo vybudovat dvě nové přenosné voliéry pro netopýry. Jedna slouží pro odchov odrostlejších mláďat, která potřebují získat letové schopnosti a orientaci v prostoru, druhá je větší a je určena pro zdokonalení letových schopností plně samostatných mláďat a dospělých jedinců po úrazech. Podle Luboše Vaňka, vedoucího záchranné stanice, se v loňském roce do areálu na Huslíku dostalo celkem 134 jedinců různých druhů netopýrů (např. netopýr černý, netopýr dlouhouchý, netopýr hvízdavý, netopýr nejmenší, netopýr parkový, netopýr pestrý, netopýr rezavý, netopýr ušatý, netopýr večerní, netopýr vousatý nebo netopýr vodní), 75 exemplářů bylo vypuštěno a 39 bylo přesunuto na náhradní zimoviště. Z tohoto celkového počtu bylo osm jedinců v kategorii mláďat, z nichž se více než polovičku podařilo připravit a vypustit do přírody. „Díky novému modernímu přístupu k rehabilitaci zraněných netopýrů budeme schopni zvýšit jejich welfare a také úspěšnost jejich vypouštění,“ uvedl Luboš Vaněk.
Český svaz ochránců přírody (zakladatel a koordinátor Národní sítě záchranných stanic) spolupracuje s Lesy České republiky, s.p. na řadě projektů v oblasti ochrany biodiverzity, záchrany handicapovaných živočichů i ekologické výchovy již 19 let. V letošním roce na tuto spolupráci LČR vyčlenily částku 2 000 000 Kč, ze které půl milionu připadne právě záchranným stanicím.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva