Lesy ČR budují pro turisty novou cestu do Boubínského pralesa

08.06.2023 7:24 | Tisková zpráva

ěné chodníky a mostek právě instalují Lesy ČR na náhradní trasu k Boubínskému jezírku. Už v červnu tak turisté opět nahlédnou do pralesa.

Lesy ČR budují pro turisty novou cestu do Boubínského pralesa
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Vstup na původní cestu i naučnou stezku kolem pralesa je už přes rok kvůli bezpečnosti turistů zakázaný, protože tam hrozí pád stovek souší. Ty nelze v jádru národní přírodní rezervace kvůli ochraně přírody odstranit ani zlomit. Boubínský lesní závod Lesů ČR tedy navrhl náhradní trasu, připravil dřevěné trámy na povalový chodník i mostek a získal stavební povolení. Náklady podniku na vybudování náhradní trasy dosáhnou asi půl milionu korun.

Anketa

Kterou hlavní českou TV skupinu sledujete nejvíc?

3%
35%
hlasovalo: 29295 lidí

První návštěvníci by se měli vydat k jezírku koncem června.

„Materiál už v květnu zdarma roznesli po celé dvěstěmetrové trase zástupci boubínské pobočky České lesnické společnosti. Tím nám pomohli zkrátit dobu výstavby chodníků, za což jim moc děkuji. Nyní požádáme Městský úřad Vimperk o zpřístupnění dosud uzavřeného úseku od Amortovky směrem k jezírku. Tam už je bezpečno a lidé se dostanou k odbočce na náhradní trasu,“ uvedl ředitel lesního závodu Miloš Juha s tím, že vstup na Knížecí a Lukenskou cestu po obvodu Boubínského pralesa je nadále zakázaný.

Nová trasa vede po stávající značené zelené z parkoviště Na Kaplici pod Boubínem kolem Stromu duší, památníku zemřelých při práci v lese, a informačního střediska na Idině pile až na rozcestí. Odtud pokračuje po dosud uzavřené cestě od Amortovky směrem k jezírku, kde se odkloní vpravo do porostu na první povalový chodník. Přes Kaplický potok návštěvníci přejdou po novém mostku a vydají se po nezpevněné cestě, kde se po dalším povalovém chodníku a mírném svahu dostanou na hráz Boubínského jezírka. Tam cesta končí a bude třeba se vrátit zpět.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Zdravotní péče v roce 2021 vyšla na 55 tisíc korun na jednoho obyvatele

11:42 Český statistický úřad: Zdravotní péče v roce 2021 vyšla na 55 tisíc korun na jednoho obyvatele

Celkové výdaje na zdravotní péči v Česku v roce 2021 dosáhly bezmála 580 mld. Kč a meziročně vzrostl…