Lesy ČR chystají 400 pracovních akcí

09.03.2020 18:02 | Zprávy

Pro všechny, kteří se chtějí na vlastní oči přesvědčit, jaké lesy se sázejí na ploše po kalamitách, pro dobrovolníky, rodiny s dětmi, pracovní i školní skupiny, zkrátka pro všechny, kteří chtějí pomoci s obnovou krajiny, letos připravily Lesy České republiky možnost účasti na více než 400 Dnech za obnovu lesa. Začnou v březnu. Vše vyvrcholí říjnovým celostátním Dnem za obnovu lesa.

Lesy ČR chystají 400 pracovních akcí
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Třebíč, Nové Hrady, Železná Ruda, Přimda, Křivoklát, Litoměřice, Hořice, Ještěd, Lanškroun, Janovice, Vítkov, Luhačovice, Znojmo a další - všech 64 lesních správ Lesů České republiky chystá šest i více dnů, při kterých dobrovolníci obnoví lesy vykácené kvůli suchu a kůrovci. „Nejde nám o rekordy, o plochu či objem prací, ale hlavně o to, umožnit lidem, kteří o to stojí a sami se na nás často obracejí, se podílet na obnově porostů,“ říká generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček. Skupiny s několika desítkami lidí vedené státními lesníky vysadí v celé zemi smíšené lesy s mnoha druhy původních dřevin.

V mobilní aplikaci a na novém podnikovém webu Klub nového lesa postupně přibývají termíny a místa, na kterých bude možné sázet, stavět oplocenky, uklízet les, sbírat semena a plody dřevin. „Stačí se přihlásit a přijít,“ vzkazuje Vojáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNB vytvořila testovací portfolio digitálních aktiv

16:23 ČNB vytvořila testovací portfolio digitálních aktiv

Česká národní banka (ČNB) poprvé ve své historii zrealizovala nákup digitálních aktiv. Nákup se usku…