Lesy ČR mají zájem na funkčnosti lesnicko-dřevařského sektoru

01.09.2012 21:24

Lesy ČR mají z důvodu plynulého zajišťování prací v lese a zásobování trhu dřívím zájem na fungování firem v lesnicko-dřevařském komplexu.

Lesy ČR mají zájem na funkčnosti lesnicko-dřevařského sektoru
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR
reklama

Lesy ČR se již v minulosti účastnily tematických diskusí se zástupci sdružení v lesnicko-dřevařském komplexu u tzv. „kulatých stolů“, organizovaných Ministerstvem zemědělství. Předmětem těchto diskusí byly např. náměty sdružení na možné podmínky budoucích lesnických tendrů, na počty územních jednotek, na způsob indexace cen nebo na prodej dříví „nastojato“. Předložené náměty Lesy ČR vždy posoudily a případně z nich některé využily.  

K dalšímu setkání generálního ředitele Lesů ČR se zástupci oborových sdružení lesnicko-dřevařského komplexu došlo za účasti náměstka úseku lesního hospodářství ministerstva zemědělství v pondělí tento týden. Na setkání účastníci projednali, že budou diskutovat o všech závažných záležitostech  lesnicko-dřevařského oboru, společně určí základní okruhy témat a rozdělí je do pracovních skupin. „Výstupy z jednotlivých pracovních skupin pečlivě posoudíme po věcné i právní stránce a vhodné náměty využijeme“, uvádí generální ředitel Lesy ČR Ing. Svatopluk Sýkora, a dále dodává: „Lesy ČR jsou veřejným zadavatelem a musí postupovat striktně podle zákona o veřejných zakázkách. V zájmu transparentnosti a rovného přístupu vůči všem potenciálním soutěžitelům budeme o výsledcích jednání informovat na svých webových stánkách, v sekci Informace pro veřejnost.“

Lesy ČR jsou připraveny pokračovat v zahájené diskusi a pracovat i nadále na zkvalitnění vzájemných smluvních vztahů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lesy ČR

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTrade: Export i přes pandemii roste, výrazně stoupl zájem

12:39 CzechTrade: Export i přes pandemii roste, výrazně stoupl zájem

I navzdory nelehké situaci pokračuje exportní růst českých společností. Meziroční nárůst potvrzuje i…