Lesy ČR otevírají v Jizerských horách nové lesní cesty

14.12.2014 21:16 | Zprávy
autor: Lesy ČR

Lesy ČR otevírají v Jizerských horách nové lesní cesty na oblíbených trasách Jizerských hor. I pro letošní, právě začínající zimní sezónu Lesy ČR připravily pro milovníky bílé stopy zajímavou novinku.

Lesy ČR otevírají v Jizerských horách nové lesní cesty
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Na „Vysokém hřebeni“ u Bedřichova budují nové lesní cesty, které budou v zimě sloužit právě běžkařům a v roce 2016, kdy se předpokládá konec prací, vytvoří ucelený uzavřený okruh o celkové délce 6,2 kilometru. Už dnes je však hotová první etapa, a proto Lesy ČR toto pondělí 15. prosince 2014 v 10 hodin otevřou v sedle Maliníku v Bedřichově na Jablonecku dvě nové, skoro 3,5 kilometru dlouhé lesní cesty. Jde o lesní cesty Harcovský hřeben a U Hašlerky. Do jejich vybudování Lesy ČR investovaly 8 milionů korun. V roce 2015 k nim přibudou ještě další dvě lesní cesty - Příkrá a Pod Maliníkem. Na realizaci projektu s Lesy ČR spolupracují obce Bedřichov a Janov nad Nisou, dále také Správa CHKO Jizerské hory a Jizerská, o.p.s.

„Lesy ČR plní veřejný zájem. Kromě péče o lesy jde z naší strany též o vytváření vhodných podmínek pro rekreační a sportovní využívání lesů. Běžecké lyžování v Jizerských horách podporujeme rádi. Úpravy stávajících tras Jizerské magistrály, stejně jako budování tras nových, považujeme za náš příspěvek ke zkvalitňování běžeckého lyžování v Jizerkách,“ říká generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.

„Propojovacím místem v sedle Maliníku se nové cesty stanou nedílnou součástí Jizerské magistrály. Předpokládáme, že nová atraktivní místa odlehčí magistrálu v centrální části hor a to zvláště o víkendech,“ doplňuje ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR Liberec Ludvík Řičář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…