Lesy ČR přihlásily do ankety Dřevěná stavba roku dvě stavby. Hlasování veřejnosti začalo

17.02.2016 9:20

Dvě stavby realizované státním podnikem Lesy ČR, budova krajského ředitelství v Dobré Vodě u Českých Budějovic a seniorpark v Klánovickém lese v Újezdu nad Lesy, jsou přihlášeny do ankety Dřevěná stavba roku 2016. Můžete pro ně do 26. února hlasovat.

Lesy ČR přihlásily do ankety Dřevěná stavba roku dvě stavby. Hlasování veřejnosti začalo
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Stavby jsou zařazeny do dvou z osmi vyhlášených kategorií – Realizace moderních dřevostaveb a Malá dřevěná hřiště.  Naše stavby můžete podpořit na webu.

Každý, kdo pošle alespoň jeden hlas ve všech osmi kategoriích, může vyhrát nábytek od českých designérů v hodnotě 50 tisíc korun.

Agentura Dřevo pro život pravidelně vypisuje anketu se záměrem pomáhat rozvoji ekologicky šetrných způsobů využití dřeva jako jedinečné obnovitelné suroviny.

Také Lesy ČR podporují stavění ze dřeva, a tím i jeho tuzemskou spotřebu. „Loni jsme otevřeli dřevostavbu Krajského ředitelství na jihu Čech a začali jsme stavět dřevěný objekt pro Lesní správu v Hořicích v Podkrkonoší. Dřevo jako základní stavební materiál chceme využít také při plánovaných výstavbách budov Lesní správy v Chocni a v Ostravě a nové správní budovy ředitelství podniku v Hradci Králové,“ řekl správní ředitel Lesů ČR Igor Kalix. Podnik také vypsal na konci loňského října v rámci své grantové služby soutěž na řešení výzkumného projektu, který má porovnat ekonomické, technologické a energetické možnosti zděných a dřevěných vícepodlažních budov. Řešitel projektu z Univerzitního centra energeticky efektivních budov při ČVUT minulý týden předložil svůj návrh a výstup by měly mít Lesy ČR k dispozici koncem letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Na Dni hrdinů se představí i armáda

16:09 Ministerstvo obrany: Na Dni hrdinů se představí i armáda

Už tuto sobotu 25. září bude pražské výstaviště v Holešovicích patřit všem složkám integrovaného zác…