Lesy ČR v září vyhlásí lesnický tendr 2020+

21.09.2019 8:45 | Zprávy

Tendr na provádění lesnických činností od roku 2020 vyhlásí 23. září Lesy České republiky. Připraveno je 54 zakázek tří kategorií – 23 kalamitních, 9 postkalamitních a 22 nekalamitních. Nabídky mohou zájemci podávat do 25. října. Pětileté smlouvy podnik připraví k prosincovému podpisu.

Lesy ČR v září vyhlásí lesnický tendr 2020+
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Předpokládaný objem dřeva, o který se letos soutěží, dosahuje 8,5 milionu metrů krychlových na 195 633 hektarech lesa. Ročně se počítá s těžbou 1,97 milionů metrů krychlových dřeva a zalesněním 2 879 hektarů. Služby spojené s nákupem dříví představují částku 6,99 miliard korun.

Zakázky se letos dělí do tří kategorií podle územního postižení kalamitou. „V kalamitní zakázce smluvní partner těží a provádí pěstební práce, dřevo zůstává majetkem Lesů ČR. Postkalamitní zakázka sleduje jen pěstební činnosti. Těžbu i prodej dřeva zajistí v těchto devíti oblastech Lesy České republiky například prostřednictvím aukcí nebo dynamického nákupního systému. V nekalamitních zakázkách jsme spojili těžbu s nákupem dřeva i pěstebními pracemi,“ vysvětlil Josef Vojáček, generální ředitel Lesů ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Kolik bysme podle vás měli dávat na obranu?

Jste pro navýšení rozpočtu na obranu na 5% HDP? Pokud ano, kde na to vzít? To je totiž podle mě to klíčové.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Výsadba plodonosných keřů pro nový větrolam v krajině

20:16 Nadace ČEZ: Výsadba plodonosných keřů pro nový větrolam v krajině

Myslivecký spolek Horní Heřmanice získal od Nadace ČEZ finanční podporu ve výši 90?000 korun na výsa…