Lesy ČR začnou v Ústeckém kraji hospodařit na pozemcích po hornické činnosti

30.01.2019 9:30 | Zprávy

Celkem asi 200 hektarů v okresech Chomutov, Teplice a Most v Ústeckém kraji, na nichž se dříve těžilo uhlí, do roku 2025 postupně převede Palivový kombinát Ústí na Lesy České republiky. Zástupci obou státních podniků o tom 30. ledna podepsali memorandum.

Lesy ČR začnou v Ústeckém kraji hospodařit na pozemcích po hornické činnosti
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

S převody pozemků se začne letos, termíny se budou každoročně aktualizovat k 31. říjnu. „Rezervujeme pro tento účel asi 15 milionů korun,“ uvedl Josef Vojáček, generální ředitel státního podniku Lesy ČR.  Podpisy stvrzené spolupráci předcházela několikaletá příprava. Jedná se o pozemky po hornické činnosti, na kterých se dá lesnicky hospodařit. „Tento postup je součástí komplexního řešení území v majetku státu po ukončení těžby. Pozemky nejprve rekultivujeme, a pokud se neprojeví negativní známky způsobené hornickou činností a nebude ani předpoklad, že by se tak stalo v budoucnu, necháme zpracovat příslušné geometrické plány a požádáme o převod do kategorie lesních pozemků,“ uvedl Petr Lenc, ředitel Palivového kombinátu Ústí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Odsun Němců

Pane Okamuro, já s vámi souhlasím, že odsun Němců byl správný, ale zajímal by mě váš názor na to, jak byl proveden. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Zlín: Karibuni opět otevřeno

22:33 Zoo Zlín: Karibuni opět otevřeno

Zlínská zoo v pondělí 25. května pro návštěvníky opětovně otevřela africkou oblast Karibuni.