Lesy Praha podepsaly akční plán lesní pedagogiky

16.04.2018 7:32

Organizace Lesy hl. m. Prahy se letos svým podpisem opět připojila k Akčnímu plánu k jednotnému postupu při realizaci lesní pedagogiky u lesnických subjektů v ČR v letech 2018-2020.

Lesy Praha podepsaly akční plán lesní pedagogiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo
reklama

S dalšími 16 nejvýznamnějšími organizacemi na poli lesní pedagogiky jsme se na další dva roky zavázali k dodržování společného postupu při aktivitách lesní pedagogiky, ke spolupráci při vzdělávání dětí a mládeže v lesnickém oboru i k podpoře vzdělávání lesních pedagogů. Akční plán zástupci organizací podepsali na mezinárodním lesnickém a mysliveckém veletrhu Silva Regina (ZDE), který se konal ve druhém dubnovém týdnu na brněnském výstavišti.

Svůj podpis kromě zástupce Lesů hl. m. Prahy připojili také představitelé Ministerstva zemědělství, lesnických organizací a sdružení, jako jsou Lesy ČR, s. p., Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem či Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů, a zástupci vysokých a středních škol, jako je Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze nebo Střední lesnická škola Hranice. Celý dokument a seznam všech signatářů je k nahlédnutí ZDE.

Součástí doprovodného programu veletrhu byly i ukázky lesní pedagogiky, na kterých se podíleli také naši zkušení lesní pedagogové ze střediska Ekologická výchova (ZDE). Nejmenší návštěvníci se tak mohli na různých stanovištích dozvědět, jak funguje lanovka na vyklizování dříví či jak se měří les, a nechybělo ani představení lesních škůdců nebo zastávka u hřbitova odpadků, kde se děti dozvěděly, jak dlouho trvá, než se odpad v přírodě rozloží.

Lesy hl. m. Prahy se lesní pedagogice věnují již 10 let, během nichž jsme realizovali tisíce programů a akcí pro statisíce účastníků. V České republice se řadíme mezi nejvýznamnější organizace, které se výchově a vzdělávání prostřednictvím lesní pedagogiky věnují. Během loňského roku jsme uspořádali celých 32 % z celkového počtu všech akcí s tematikou lesní pedagogiky v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic diskutovala v Kutné Hoře o podobě VRT v regionu

13:51 Správa železnic diskutovala v Kutné Hoře o podobě VRT v regionu

Jednání se zúčastnil ředitel odboru přípravy VRT Správy železnic Martin Švehlík. Zastupitelům a vede…