Lesy Praha podepsaly akční plán lesní pedagogiky

16.04.2018 7:32

Organizace Lesy hl. m. Prahy se letos svým podpisem opět připojila k Akčnímu plánu k jednotnému postupu při realizaci lesní pedagogiky u lesnických subjektů v ČR v letech 2018-2020.

Lesy Praha podepsaly akční plán lesní pedagogiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

S dalšími 16 nejvýznamnějšími organizacemi na poli lesní pedagogiky jsme se na další dva roky zavázali k dodržování společného postupu při aktivitách lesní pedagogiky, ke spolupráci při vzdělávání dětí a mládeže v lesnickém oboru i k podpoře vzdělávání lesních pedagogů. Akční plán zástupci organizací podepsali na mezinárodním lesnickém a mysliveckém veletrhu Silva Regina (ZDE), který se konal ve druhém dubnovém týdnu na brněnském výstavišti.

Svůj podpis kromě zástupce Lesů hl. m. Prahy připojili také představitelé Ministerstva zemědělství, lesnických organizací a sdružení, jako jsou Lesy ČR, s. p., Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem či Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů, a zástupci vysokých a středních škol, jako je Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze nebo Střední lesnická škola Hranice. Celý dokument a seznam všech signatářů je k nahlédnutí ZDE.

Součástí doprovodného programu veletrhu byly i ukázky lesní pedagogiky, na kterých se podíleli také naši zkušení lesní pedagogové ze střediska Ekologická výchova (ZDE). Nejmenší návštěvníci se tak mohli na různých stanovištích dozvědět, jak funguje lanovka na vyklizování dříví či jak se měří les, a nechybělo ani představení lesních škůdců nebo zastávka u hřbitova odpadků, kde se děti dozvěděly, jak dlouho trvá, než se odpad v přírodě rozloží.

Lesy hl. m. Prahy se lesní pedagogice věnují již 10 let, během nichž jsme realizovali tisíce programů a akcí pro statisíce účastníků. V České republice se řadíme mezi nejvýznamnější organizace, které se výchově a vzdělávání prostřednictvím lesní pedagogiky věnují. Během loňského roku jsme uspořádali celých 32 % z celkového počtu všech akcí s tematikou lesní pedagogiky v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

O nás bez nás. Česká televize připomene osmdesát let od Mnichovské dohody

18:40 O nás bez nás. Česká televize připomene osmdesát let od Mnichovské dohody

Po únoru 1948 a srpnu 1968 připomene Česká televize další historický milník – podepsání Mnichovské d…