Letiště Praha bude využívat nový geografický informační systém. Platformu dodá Unicorn Systems

21.05.2021 13:23 | Zprávy

Letiště Praha bude ke správě polohových dat využívat systém společnosti Esri. Ta je světovým lídrem v oblastech pořizování, správy, analýzy a publikace geodat. O správné nasazení systému se postará společnost Unicorn Systems, která zvítězila ve výběrovém řízení.

Letiště Praha bude využívat nový geografický informační systém. Platformu dodá Unicorn Systems
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Letiště Praha využívá k pořizování a správě geografických informací LetGIS, tedy letištní geografický informační systém. Ten integruje veškerá data, která obsahují informaci o poloze. Jedná se zejména o polohopis venkovních ploch, budov, místností, inženýrských sítí, ale také dat úzce spjatých s letectvím, jako jsou ochranná pásma, monitoring překážek, poloha radionavigačních zařízení, denní a noční značení pro navigaci pohybu letadel. V praxi tedy například v případě požáru letiště ví, kde je nejbližší hasičský přístroj, hydrant, kolik je v budově zaměstnanců nebo kde je úniková cesta.

„Správa polohových dat je klíčová pro chod areálu Letiště Praha, protože velkému objemu dat dává nový rozměr. Také se připravujeme na poskytování leteckých dat ve výměnném formátu pro letectví. Věřím, že jdeme správnou cestu a otevírají se nám nové možnosti,” říká Roman Janeček, vedoucí týmu pro Geodézii a kartografii Letiště Praha.

„V oblasti geoinformatiky máme bohaté zkušenosti s implementací těch největších projektů v energetice a telekomunikacích. Věříme, že řešení od Esri, v kombinaci se zkušeným implementačním partnerem, je tou nejlepší volbou,“ dodává Miroslav Hašek, ředitel produkčního streamu Unicorn Systems.

Aktuálně probíhá analytická fáze, přičemž nový geografický systém bude nasazen během 14 měsíců. Při realizaci je kladen důraz na maximální soulad se standardy platformy tak, aby mohly být využívány nejnovější funkce bez nutnosti složitých aktualizací systému. Zaměstnanci Letiště Praha dostanou moderní systém v podobě sady specializovaných mapových aplikací, které přímo podpoří konkrétní uživatelské scénáře. Pro komplexní analytické úlohy bude k dispozici nejnovější verze mapového klienta ArcGIS Pro.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

13:04 ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

Energetický regulační úřad (ERÚ) tvrdě trestá protispotřebitelské praktiky dodavatelů a zprostředkov…