Liberální institut neudělí výroční cenu Javieru Mileiovi

22.06.2024 11:27 | Tisková zpráva

V médiích se objevily zprávy, že Liberální institut udělí Výroční cenu 2024 Javieru Mileiovi. Není to pravda. Tuto zprávu neoprávněně naším jménem šíří osoby, které se již několik let na činnosti Liberálního institutu nijak nepodílejí, nemají v institutu žádnou funkci a nemají právo za něj mluvit.

Liberální institut neudělí výroční cenu Javieru Mileiovi
Foto: Facebook
Popisek: Liberální institut - logo

S udělením ceny Javieru Mileiovi nesouhlasí ředitel institutu, akademická rada, ředitel výzkumu, hlavní ekonom a další osoby, které se na chodu institutu v posledních letech skutečně podílejí. Výroční cena za rok 2024 již ostatně byla udělena, obdržel ji Alain Bertaud (více ZDE).

Zda Javier Milei do Prahy přijede a jakou podobu bude mít slibovaný event, neumíme ovlivnit, a proto prosíme, abyste se na nás neobraceli s dotazy ohledně této akce.

Zároveň vyzýváme organizátory, aby přestali událost jakkoliv spojovat s naším jménem a nepoužívali název našeho institutu, název našich projektů nebo naše logo a korporátní identitu, byť v zastaralé verzi, a aby totéž řekli mediálním partnerům akce.

Dále také informujeme všechny naše příznivce, že ačkoliv jsme museli změnit doménu a museli jsme se předčasně odstěhovat z řádně pronajatých kanceláří v Jungmannově ulici, v činnosti dále pokračujeme a naše projekty – zejména letní škola (ZDE) a Operace Kyseláč (ZDE) – nejsou nijak ohrožené. Můžeme vás ujistit, že vaše příspěvky na naši obecnou činnost, stejně jako vaše příspěvky na naši humanitární misi na Ukrajinu jsou v naprostém bezpečí a poslouží účelu, na který jste nám je poslali.

S tímto stanoviskem jsme čekali až do včerejšího dne, protože jsme se do poslední chvíle snažili domluvit s doc. Schwarzem, který event lživě pod hlavičkou Liberálního institutu pořádá. Žádná domluva s ním však není možná.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …