Liberecký kraj: V domově seniorů otevřeli minihřiště pro děti

27.09.2017 15:10

Nové minihřiště pro vnuky a pravnuky svých klientů vybudovalo vedení Domova důchodců Velké Hamry, příspěvkové organizace Libereckého kraje. To, jak se domovu podařilo zvelebit část jeho areálu, si přijel v pondělí 25. září prohlédnout i náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Liberecký kraj: V domově seniorů otevřeli minihřiště pro děti
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Hřiště je určeno především pro pobavení a krácení dlouhé chvíle dětem rodin, které sem přijíždějí navštívit své babičky a dědečky. „Je to dobrý nápad postavit v areálu domova důchodců minihřiště.
Jak se nám svěřili klienti domova, rádi pozorují malé děti při hře. Věřím, že nejenom rodiny klientů tuto uskutečněnou myšlenku uvítají. Navíc se postavením minihřiště podařilo zvelebit prostor před
domovem,“ podotkl náměstek hejtmana Pavel Svoboda.

Děti se tu mohou vyřádit na houpačkách a pérovacích figurkách. V prostoru před domem nedávno také zasadili růže, angrešty a rybíz. Nové minihřiště předvedl Pavlu Svobodovi během tradičního Hamrovského vinobraní ředitel domova Čestmír Skrbek, proto si náměstek s místními seniory také přiťukl dobrým vínem.

„Minihřiště má za cíl propojit nejstarší generaci s nejmladší. Jak říkala moje babička, mládí patří ke stáří a stáří k mládí. Hřiště nebude sloužit jenom vnukům a pravnukům našich klientů, ale může sem chodit i veřejnost. Počítáme s tím, že si tu budou pravidelně hrát děti z místní mateřské školy,“ vysvětlil ředitel Čestmír Skrbek. „Minihřiště souvisí s naším dlouhodobým plánem více otevřít domov  seniorů návštěvníkům a příbuzným našich klientů. Předpokládáme, že rodiny budou jezdit za svými babičkami a dědečky třeba častěji, když budou návštěvy v domově jejich děti kvůli minihřišti víc bavit,“ dodal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

22:02 ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

Žalobce se domáhal u Obvodního soudu pro Prahu 2 po Ministerstvu spravedlnosti zaplacení 24 milionů …