Liberecký kraj: ZUŠ Open nabídla pestrý program

30.05.2018 9:17

Základní umělecké školy Libereckého kraje se představily na tradiční akci ZUŠ Open. Akce se konala současně ve 400 městech po celé České republice. Liberec patřil především hudbě a v Jablonci před radnicí byla připravena tradiční show. Akci za Liberecký kraj zahájil náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Liberecký kraj: ZUŠ Open nabídla pestrý program
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Akci ZUŠ Open podpořil Liberecký kraj 130 tisíci korunami. Nejde však jen o podporu finanční, ale i o zdůraznění významu základních uměleckých škol v našem regionu. Je třeba podporovat rozvoj dětí nejen ve sportovní činnosti, ale i v oblasti umělecké,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

V Liberci na náměstí Dr. Edvarda Beneše se program konal za účasti Magdaleny Kožené, generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka a řady dalších významných hostů.

Celodenní program proběhl i v Jablonci nad Nisou na krytém pódiu před radnicí. Dopoledne patřilo dětem z mateřských škol, odpoledne SHOW ZUŠ - komponovanému vystoupení sólistů, hudebních souborů a tanečního oboru. Večer pak proběhl společný koncert pěveckého sboru Iuventus, gaude! a klavíristy Adama Skoumala v kostele sv. Anny.

Umění na zámku připravila ZUŠ Lomnice nad Popelkou. Na návštěvníky čekaly výtvarné dílny, koncert školního orchestru ZUŠKOMOR a dalších nadaných žáků i na taneční vystoupení. Celý blok zakončilo vystoupení souboru Amadeus.

Kromě ZUŠ Liberec, která akci v čele s ředitelem Tomášem Kolafou pro Liberecký kraj spoluorganizovala, se do ní zapojily ZUŠ Česká Lípa, ZUŠ Žandov, ZUŠ Nový Bor, ZUŠ Doksy, ZUŠ Semily, ZUŠ Turnov, ZUŠ Václava Snítila, Mimoň, ZUŠ Jablonec nad Nisou, ZUŠ Nové Město pod Smrkem, ZUŠ Jablonec nad Jizerou, ZUŠ Lomnice nad Popelkou, ZUŠ Železný Brod a ZUŠ Tanvald.

Do akce se zapojila i další města Libereckého kraje s lákavým programem: Česká Lípa, Doksy, Jablonec nad Jizerou, Mimoň, Nové Město pod Smrkem, Nový Bor, Semily, Tanvald, Turnov, Žandov nebo Železný Brod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SZPI: Kontroly ukázaly klamání spotřebitelů u třetiny hodnocených olivových olejů

16:48 SZPI: Kontroly ukázaly klamání spotřebitelů u třetiny hodnocených olivových olejů

Výsledky kontrolní akce Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zaměřené na kvalitu olivov…