Liberecký kraj: Zámek v Doksech láká na Valdštejny i multimédia a tablety

05.07.2020 7:33

Se zajímavými novinkami vstupují do letní sezony v Doksech. Po kompletní rekonstrukci interiérů se v místním zámku představil dlouho připravovaný prohlídkový okruh věnovaný původním majitelům zámku, rodu Valdštejnů. Nejde však běžné prohlídky s průvodci. Návštěvníky čeká moderně historický okruh s tříplátnovým kinem, velkými dotykovými obrazovkami, fotostěnou či multimediálním kreslícím plátnem.

Liberecký kraj: Zámek v Doksech láká na Valdštejny i multimédia a tablety
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj
reklama

„V Doksech povstal zámek doslova z popela. Město si tak, za opravdu mimořádného úsilí, vybudovalo další poutavý turistický cíl, jenž se stává opravdovou perlou. Věřím, že nebude trvat dlouho a objeví se i ve statistice nejnavštěvovanějších turistických míst Libereckého kraje,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Tříplátnové kino představí během 40 minut historii zámku a rod Valdštejnů, který do II. světové války na zámku sídlil. Další informace návštěvníci objeví v multimediálních kukátkách, na 3D obrazovce, velkých dotykových panelech či tabletech ve Valdštejnské knihovně.

Lovecký salónek nenabízí jen výstavou trofejí a zbraní, ale stal se i místem, kde se turisté mohou zvěčnit na snímku před velkou fotostěnou s medvědem či jelenem. V literárním a hudebním salónku se nabízí možnost nakreslit si za doprovodu barokní či renesanční hudby vlastní obraz na digitální plátno.

V místnosti rytinek, nazývané Grafický kabinet, si jednotlivé obrazy návštěvníci prohlédnout prostřednictvím projekce na zeď. Díla si zvětšení a díky tomu si exponáty ze sbírky obrazů podrobně nastudují. Délku prohlídky si mohou zvolit sami, není časově omezená.

Pomyslnou třešničkou na dortu jsou vždy jednou za dva týdny speciální komentované prohlídky s divadelními herci, kteří ztvární samotné Valdštejny. Hravou a vtipnou formou představí jejich život na zámku a turisty zámkem provedou.

Zámek v Doksech chce být živým centrem kultury a cestovního ruchu v centru Máchova kraje. Proto tento nový okruh, který vznikl za podpory dotačního programu spolupráce s německým městem Bad Muskau. není jedinou zajímavostí na zámku. K návštěvě láká také Muzeum Čtyřlístku a moderní turistické informační centrum, městská galerie a knihovna. Zámek je otevřen v letní sezoně každý den, mimo ni o víkendech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Hodonín přivítala stotisícího návštěvníka

21:20 Zoo Hodonín přivítala stotisícího návštěvníka

Zoologická zahrada Hodonín dnes v dopoledních hodinách zažila slavnostní událost. Bránou zahrady pro…