Liberecký kraj dal peníze na výměnu oken budovy radnice v Rokytnici nad Jizerou

07.03.2019 16:35

Město Rokytnice nad Jizerou zažádalo o finanční příspěvek na opravu oken radnice přímo Liberecký kraj. V roce 2017 kraj žádosti vyhověl a dal z dotačního fondu na dvě nová okna a balkónové dveře více jak 56 tisíc korun.

Liberecký kraj dal peníze na výměnu oken budovy radnice v Rokytnici nad Jizerou
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj
reklama

V loni opravy pokračovaly a nových devět oken vyšlo kraj na bezmála 119 tisíc korun. I letos město žádá o příspěvek, a to na výměnu dalších dvanácti kusů.

Budova radnice stojí v Rokytnici nad Jizerou od roku 1903. Nacházely se v ní místnosti pro obecní knihovnu, spořitelna a byt pro jejího pracovníka. Ve sklepních prostorách mimo jiné byly i tři vězeňské cely. V roce 1971 došlo k rekonstrukci obřadní síně a zavěšení nového lustru zhotoveného v harrachovských sklárnách.

Město se v posledních letech snažilo vyměnit okna na budově. První etapa výměny proběhla již v roce 2011 v zázemí finančního úseku. Dalších nových oken se dočkala radnice až v roce 2016. „Jednalo se o výměnu pěti kusů oken v kancelářích místních poplatků a investičního oddělení. Město ji celou zaplatilo ze svého rozpočtu,“ uvedla Klára Pampelová, z úseku rozvoje města a investic.

Od roku 2017 je budova pod památkovou ochranou, a tak mohlo město požádat na další opravy o finanční prostředky z dotačního fondu Libereckého kraje. „Dotační fond, konkrétně program Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji, pomáhá majitelům památek na území kraje rekonstruovat, modernizovat a opravovat památková sídla v několika etapách. Je to i případ budovy radnice v Rokytnici nad Jizerou,“ dodala Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

K úplnému dokončení obnovy bude třeba ještě vyměnit okna v zázemí informačního centra, na chodbách a v obřadní síni radnice, ve které se nacházejí barevná vitrážová okna. Výměna vitráží bude finančně nejnáročnější částí obnovy. Plánovaný termín dokončení poslední části výměny oken je rok 2024. Závisí to na finančních možnostech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Kozí sýr, prodávaný v Lidlu, obsahoval listerie

8:24 Státní veterinární správa: Kozí sýr, prodávaný v Lidlu, obsahoval listerie

Státní veterinární správa (SVS) informuje, že se v České republice v uplynulých dnech prodával kozí …