Liberecký kraj přispěje k bezpečnosti prvňáčků, rozdá jim speciální kufříky

27.08.2015 8:20 | Zprávy

Více než 5 400 dětí z Libereckého kraje čeká 1. září velká premiéra. Poprvé usednou do školních lavic a zahájí tak svou školní dráhu. Všem prvňáčkům, kteří nastoupí do 204 základních škol, rozdá Liberecký kraj v rámci projektu Bezpečně do školy i do přírody kufříky s bezpečnostními prvky.

Liberecký kraj přispěje k bezpečnosti prvňáčků, rozdá jim speciální kufříky
Foto: Liberecký kraj
Popisek: Liberecký kraj přispěje k bezpečnosti prvňáčků, rozdá jim speciální kufříky

„1. září je pro všechny budoucí prvňáčky velký den. Dárkem v podobě kufříku jim chceme vstup do školy zpříjemnit a hlavně přispět k jejich bezpečnosti v silničním provozu. Prvky, které v kufříku najdou, pomohou zajistit bezpečnou cestu do školy i návrat z ní,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Každý kufřík obsahuje reflexní pásku, odrazku, bezpečnostní vestu, desatero pro bezpečné cestování vlakem nebo pláštěnku. Děti v něm také najdou omalovánku, pravítko, rozvrh hodin, ale třeba i drobné cukrovinky, vstupenku do aquaparku, iQparku i na hokejový a fotbalový zápas. Součástí je také speciální krajské vydání dětského časopisu Pastelka, jehož hlavním tématem je právě bezpečnost dětí na silnicích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Novým ředitelem pražského magistrátu byl jmenován Tomáš Havel

11:14 MHMP: Novým ředitelem pražského magistrátu byl jmenován Tomáš Havel

S účinností od pátku 1. srpna 2025 nastupuje do funkce ředitele Magistrátu hl. m. Prahy Tomáš Havel.