MD ČR: Ministři dopravy zemí V4, Rakouska a Slovinska budou jednat o bezpečnosti silničního provozu

06.05.2016 18:34

Ministři dopravy členských států Visegrádské čtyřky společně se zástupci Rakouska, Slovinska a Evropské komise budou jednat příští pátek, 13. května, v Praze o bezpečnosti silničního provozu. Jednání bude věnováno zejména organizaci a financování BESIPu, vzdělávání řidičů (zejména těch, kteří přišli o řidičské oprávnění), tématem budou také postihy protiprávního jednání v silničním provozu a koncept objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla.

MD ČR: Ministři dopravy zemí V4, Rakouska a Slovinska budou jednat o bezpečnosti silničního provozu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva dopravy
reklama

Na společném setkání bude přijata Pražská deklarace, jejímž cílem je snížit počet obětí dopravních nehod na silnicích a spolupracovat při zajišťování bezpečnější mobility občanů.

Společného jednání se zúčastní ministr dopravy Dan Ťok, slovenský ministr dopravy Roman Brecely, polský ministr dopravy Andrzej Adamczyk, slovinský ministr dopravy Peter Gašperšič a maďarský zástupce státního tajemníka László Mosóczi. Za Rakousko se jednání zúčastní vedoucí oddělení bezpečnosti silničního provozu ze Spolkového ministerstva pro dopravu, inovace a technologie, Sabine Kühschelm, Evropskou komisi na jednání zastoupí ředitelka pro inovativní a udržitelnou mobilitu Magda Kopczynska.

Tomuto setkání bude ve čtvrtek 12. května předcházet bilaterální jednání mezi českým a slovenským ministrem dopravy k přeshraničnímu propojení silniční sítě.

Média se mohou zúčastnit podpisu společné deklarace, po kterém bude následovat krátký brífink ministra Ťoka k závěrům jednání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SMS ČR: Obecní svazy vyzývají k přímé pomoci obcím postiženým tornádem

15:16 SMS ČR: Obecní svazy vyzývají k přímé pomoci obcím postiženým tornádem

Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR vyzvaly v reakci na včerejší tragédii na Hodoní…