MD: Provést změnu v registru vozidel na jakémkoli úřadě využilo v červnu více než 30 procent řidičů

14. 7. 2017 15:23

Motoristé často využívají možnost provádět změny v registru vozidel na úřadě mimo své trvalé bydliště. Za měsíc červen, od kterého je možné žádost vyřídit na jakémkoli úřadě s rozšířenou působností, úředníci provedli celkem 402 450 úkonů.

MD: Provést změnu v registru vozidel na jakémkoli úřadě využilo v červnu více než 30 procent řidičů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Na každého návštěvníka přitom v průměru připadají tři úkony. Znamená to tedy, že na pracoviště registru vozidel v celé republice přišlo v červnu celkem 134 150 lidí. Z toho 41746 lidí navštívilo jiný úřad, než pod který spadají. Snadnější způsob zapisování do registru tak využilo přibližně 31 % motoristů.

Nejvíce změn bylo v měsíci červnu provedeno na registrech vozidel v Praze (29 546 lidí, z toho 5976 nespadají svým trvalým bydlištěm pod tento úřad, tj. 20 %), v Plzni (2730 lidí, z toho 1290 využilo možnost jít na jiný úřad, tj. 47 %), v Brně (4678 lidí, z toho 1304 spadalo pod jinou obec s rozšířenou působností, tj. 28 %) a v Ostravě (3750 lidí, z toho 1230 trvalým bydlištěm spadalo pod jinou obec s rozšířenou působností, tj. 33 %).

„Smyslem státní správy by mělo být věci občanům zjednodušovat, ne komplikovat. Mám proto radost, že tento náš krok zafungoval. Jiný než svůj místně příslušný úřad v červnu navštívilo více než 30 % motoristů,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Za červen loňského roku přišlo se žádostí na registr celkem 134 916 řidičů, tedy srovnatelné množství jako letos. V Praze v červnu 2016 na registr vozidel přišlo 30 696 motoristů a v Brně 4540 motoristů, ve srovnání s loňským rokem se tedy jednalo o mírný pokles. Naopak k nárůstu došlo na registru vozidel v Ostravě, kam během června loňského roku přišlo 3904 lidí, a v Plzni, kam v červnu 2016 přišlo 2173 motoristů.

Na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností je možné od června vyřídit nejen změnu vlastníka nebo provozovatele registrovaného vozidla, ale všechny registrační úkony. Například jde o registraci nového či dovezeného vozidla, vyřazení vozidla z provozu (tzv. depozit), nahlášení zániku vozidla, žádost o registrační značku na přání či na nosič kol nebo zápis tažného zařízení či přípojného vozidla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AMSP: Falešní průvodci a „bezplatné” služby kazí pověst profesionálům i republice

15:39 AMSP: Falešní průvodci a „bezplatné” služby kazí pověst profesionálům i republice

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se ohrazuje proti poskytování průvodc…