MHMP: Celoměstské vzdělávání podpoří Praha letos 15 miliony

8. 3. 2021 19:38

Na dnešním jednání Rady hl. m. Prahy byla pro letošní rok schválena grantová podpora v Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města. Celkově se jedná o částku 15 256 700 korun. Program je zaměřen na šest tematických okruhů.

MHMP: Celoměstské vzdělávání podpoří Praha letos 15 miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu
reklama

Prvním okruhem je podpora rozvoje vzdělanosti, spolupráce s vysokými školami, vědeckými a výzkumnými institucemi a nestátními neziskovými organizacemi a na podporu vzdělávání managementu a pedagogických pracovníků škol a školských zařízení.

Anketa

Má poslanec Lubomír Volný vaši důvěru?

34%
66%
hlasovalo: 14061 lidí

Druhý se zaměřuje na podporu vzdělávání dětí, žáků a studentů. Třetím Opatřením je rozvoj škol zřízených hlavním městem Prahou – skupinové studijní pobyty v zahraničí, zahraniční praxe a prezentace základních uměleckých škol. Čtvrté je podpora rozvoje vzdělávání dětí, žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami. Páté se zaměřuje na prevenci sociálního vyloučení ve školách. Poslední Opatření se zabývá podporou vzdělávání seniorů na území hlavního města Prahy.

„Praha se musí dlouhodobě profilovat jako centrum vzdělanosti a inovací. Úkolem veřejného sektoru je hlavně podporovat a koordinovat inovační snahy, které rostou zezdola, a nesnažit se naordinovat striktní limity inovačních agend, jež by mohly přerůst v sociální inženýrství. Proto jsou grantové programy jedním z ideálních nástrojů takové politiky - namísto vymýšlení zlepšení od stolu, raději podpořit něco, co je ozkoušené a funguje,“ uvedl pražský radní v oblasti školství Vít Šimral.

Z důvodu přetrvávající koronovirové pandemie a splnění finanční alokace Programu bylo rozhodnuto o vyškrtnutí všech žádostí ve třetím Opatření, které se týkalo podpory zahraničních pobytů, praxí a prezentací v letošním roce. V případě, že by se ani další projekty nemohly uskutečnit kvůli přetrvávající pandemické situaci, budou finanční prostředky vráceny v rámci finančního vypořádání za rok 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Nové bariéry na Černé Řece zachraňují ropuchy před koly aut

16:55 AOPK ČR: Nové bariéry na Černé Řece zachraňují ropuchy před koly aut

„Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem”, tak zní lidová pranostika, kterou se naši obojž…