MHMP: Hlavní město vypíše veřejné zakázky na vybudování dvou P+R parkovišť

04.09.2025 7:33 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy na svém dnešním jednání rozhodla o vypsání dvou veřejných zakázek na vybudování P+R parkovišť na Zličíně a v Hostivaři. Celkem by parkoviště měla mít dohromady 1 243 míst a otevřena by měla být v rámci roku 2028. Předpokládaná cena P+R parkovišť je v součtu asi 1,25 miliardy korun bez DPH. Hlavní město tímto záměrem pokračuje ve zlepšování dostupnosti parkování hlavně pro mimopražské řidiče, kteří dojíždějí do metropole za prací. Oba záměry musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

MHMP: Hlavní město vypíše veřejné zakázky na vybudování dvou P+R parkovišť
Foto: MHMP
Popisek: Magistrát hl. m. Prahy

V nejbližších letech by měla v Praze vzniknout dvě nová vysokokapacitní P+R parkoviště. První z nich by mělo vzniknout v Hostivaři s celkovou kapacitou 647 parkovacích míst. Parkoviště bude umístěno u konečné stanice metra A Depo Hostivař (v blízkosti ulic Černokostelecká a Sazečská) a lidem bude sloužit jako přestupní bod na MHD při cestách po metropoli. Z celkového počtu míst bude 20 sloužit pro osoby s těžkým pohybovým omezením a čtyři budou mít elektrické nabíjecí stanice. Zároveň se počítá s místností pro 38 jízdních kol. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 601 milionů korun bez DPH.

„Plníme závazky z programového prohlášení, a proto vybudujeme další dva parkovací domy P+R Hostivař s 647 parkovacími místy a P+R Depo Zličín s 596 místy, to je navíc o 134 míst více, než jsme původně předpokládali. Celkem tedy postavíme téměř 1200 nových parkovacích míst. Oba parkovací domy ulehčí na příjezdu do města řidičům a umožní jim přesednout do veřejné dopravy v docházkové vzdálenosti. Díky nim budeme mít také ve městě čistší vzduch a méně hluku v přilehlých čtvrtích,“ říká Zdeněk Hřib, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás lidi volili?

Sám tvrdíte, že proto, že chtěli změnu. Ale myslíte, že chtěli sledovat, jak hlavní, co se řeší je Turek a jeho nominace na ministra? Proč proboha místo něj nenavrhnete někoho jiného? Kandidoval do sněmovny, chtěl být tedy poslanec, což je, tak o co tu běží? O blaho lidí určitě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Nabídka návštěvy věznice s garantovaným návratem

20:16 Vězeňská služba: Nabídka návštěvy věznice s garantovaným návratem

Vězeňská služba České republiky nabízí na portálu Donio.cz posledních několik míst na exkurzi do Věz…