MHMP: Na Zličíně byla slavnostně otevřena zcela nová základní škola

29.08.2020 14:32

V pátek 28. srpna byla slavnostně otevřena základní škola na pražském Zličíně. Budova včetně sportovního zázemí a projektu vyšla na necelých 270 milionů korun bez DPH a nachází se v ní celkem 18 klasických tříd a další odborné - například hudební, výtvarná, počítačová nebo jazyková učebna. Celkem může sloužit škola až pro 540 dětí. Plánována je ještě dostavba sportovního oválu a dalších hřišť v příštím roce.

MHMP: Na Zličíně byla slavnostně otevřena zcela nová základní škola
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Výstavba nového areálu školy pod názvem ZŠ Zličín se plánovala již několik let, v pátek byla před začátkem školního roku 2020/2021 slavnostně otevřena za účasti zástupců hlavního města, starostky městské části Praha-Zličín Marty Koropecké i samotných vyučujících a zaměstnanců školy.

„Moderní základní škola na Zličíně velice dlouho chyběla. Děti dosud jezdily do škol do sousedních městských částí, což rozhodně nebylo praktické a otevření nové školy je pro nás důležitým milníkem. Tímto pro nás ale práce na Zličíně nekončí, v příštím roce zde plánujeme zahájit stavbu dalších dvou hřišť a oválu, aby se zlepšila lokalita i po sportovní stránce,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Vít Šimral.

Ve škole se nachází celkem 18 tříd prvního a druhého stupně včetně stravování, družiny

a sportovního zázemí. Objekt má i veškeré technické vybavení. Kromě jiného je zde řada speciálních učeben jako hudební, výtvarná, počítačová, jazyková nebo fyzikální.

Stavba za 269 milionů korun bez DPH včetně projektu, technického zázemí a dalších náležitostí začala v červenci 2018 a dokončena byla v srpnu 2020. „Otevření nové školy je vždy důležitým krokem vpřed, a zvláště u menších městských částí jsou takovéto projekty důležité, jelikož se často zapomíná na to, že Praha se neustále rozšiřuje a ne vždy jsou všude ideální kapacity školských zařízení. Ocenit musím hlavně skvělé vybavení a specializované třídy, které činí z této základní školy opravdu moderní budovu na úrovni dvacátých letech jednadvacátého století,“ dodal náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast rozpočtu Pavel Vyhnánek.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Spolupráce v rámci Pandemické úmluvy je založena na národní suverenitě členských států

19:15 Ministerstvo zdravotnictví: Spolupráce v rámci Pandemické úmluvy je založena na národní suverenitě členských států

Na Ministerstvu zdravotnictví proběhla snídaně s novináři, která byla zaměřena na představení připra…