MHMP: Na Zličíně byla slavnostně otevřena zcela nová základní škola

29.08.2020 14:32

V pátek 28. srpna byla slavnostně otevřena základní škola na pražském Zličíně. Budova včetně sportovního zázemí a projektu vyšla na necelých 270 milionů korun bez DPH a nachází se v ní celkem 18 klasických tříd a další odborné - například hudební, výtvarná, počítačová nebo jazyková učebna. Celkem může sloužit škola až pro 540 dětí. Plánována je ještě dostavba sportovního oválu a dalších hřišť v příštím roce.

MHMP: Na Zličíně byla slavnostně otevřena zcela nová základní škola
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Výstavba nového areálu školy pod názvem ZŠ Zličín se plánovala již několik let, v pátek byla před začátkem školního roku 2020/2021 slavnostně otevřena za účasti zástupců hlavního města, starostky městské části Praha-Zličín Marty Koropecké i samotných vyučujících a zaměstnanců školy.

„Moderní základní škola na Zličíně velice dlouho chyběla. Děti dosud jezdily do škol do sousedních městských částí, což rozhodně nebylo praktické a otevření nové školy je pro nás důležitým milníkem. Tímto pro nás ale práce na Zličíně nekončí, v příštím roce zde plánujeme zahájit stavbu dalších dvou hřišť a oválu, aby se zlepšila lokalita i po sportovní stránce,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Vít Šimral.

Ve škole se nachází celkem 18 tříd prvního a druhého stupně včetně stravování, družiny

a sportovního zázemí. Objekt má i veškeré technické vybavení. Kromě jiného je zde řada speciálních učeben jako hudební, výtvarná, počítačová, jazyková nebo fyzikální.

Stavba za 269 milionů korun bez DPH včetně projektu, technického zázemí a dalších náležitostí začala v červenci 2018 a dokončena byla v srpnu 2020. „Otevření nové školy je vždy důležitým krokem vpřed, a zvláště u menších městských částí jsou takovéto projekty důležité, jelikož se často zapomíná na to, že Praha se neustále rozšiřuje a ne vždy jsou všude ideální kapacity školských zařízení. Ocenit musím hlavně skvělé vybavení a specializované třídy, které činí z této základní školy opravdu moderní budovu na úrovni dvacátých letech jednadvacátého století,“ dodal náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast rozpočtu Pavel Vyhnánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Blíží se 2. listopad, památka všech zesnulých

12:23 Policie ČR: Blíží se 2. listopad, památka všech zesnulých

Stejně jako mnoho dalších, se i vy s největší pravděpodobností o nadcházejícím víkendu vydáte uctít …