MHMP: Praha vítá kroky ministerstva k ukončení nájmu Našemu vojsku. Výpověď k užívání nebytových prostor zaslala už před měsícem

27.05.2020 12:31

Vedení hlavního města souhlasí s kroky ministerstva vnitra k výpovědi nájmu prostor, pronajímaných společnosti Naše vojsko. Kvůli prodeji předmětů s představiteli nacismu rozhodli radní hl. m. Prahy o výpovědi nájmu z nebytových prostor v Praze 5 již na konci dubna. Výpovědní doba činí šest měsíců.

MHMP: Praha vítá kroky ministerstva k ukončení nájmu Našemu vojsku. Výpověď k užívání nebytových prostor zaslala už před měsícem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí

Hlavní město dlouhodobě bojuje proti provozovatelům obchodů a služeb v objektech města, kteří nepřispívají dobrému jménu metropole. Postupně tak Praha přistupuje k výpovědím z nájmů, což je i případ společnosti Naše vojsko, která prodávala předměty s vyobrazením nacistických vůdců.

„Stejně jako jsme přistoupili k výpovědím nepoctivých směnárníků, stejně jako jsme vypověděli z městských nemovitostí prodejce matrjošek a masek různých diktátorů, tak jsme vypověděli v dubnu letošního roku i tohoto nájemce. Město nechce ve svém majetku trpět podnikatele, jejichž předmět podnikání je eticky rozhodně za hranou,“ vysvětluje radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Výpověď Našemu vojsku, které má pronajaty prostory ve Štefánikově ulici v Praze 5, zaslalo hlavní město na základě usnesení Rady hl. m. Prahy 28. dubna 2020. Výpovědní doba činí šest měsíců. Současně radní Chabr vítá kroky ministerstva vnitra, které přistoupilo k výpovědi nájmu stejné společnosti v jiných prostorách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

22:35 Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

V první prázdninové monitorovací zprávě informujeme o pravomocném rozhodnutí ČTÚ ve sporu mezi spole…