MHMP: Praha zve na Týden pěstounství

05.06.2019 13:30

Praha oslaví od 10. do 16. června 2019 první ročník Týdne pěstounství. Návštěvníky čekají v rámci dvacítky akcí po celé Praze semináře, diskuse s odborníky a se samotnými pěstouny, výstavy a promítání dokumentárních filmů s tematikou náhradní rodinné péče či volnočasový program pro rodiny s dětmi.

MHMP: Praha zve na Týden pěstounství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

Týden pěstounství je také příležitostí k poděkování pěstounům starajícím se o děti, které nemohou být se svými rodiči. Všechny akce během Týdne pěstounství Praha jsou zdarma.

„Je naší povinností zajistit, aby všechny děti mohly vyrůstat v rodinách. Bez lidí, kteří se rozhodnou stát pěstouny a zastoupí biologické rodiče, bychom nikdy nemohli tohoto cíle dosáhnout. Věřím, že bohatý program Týdne pěstounství nám pomůže rozšířit řady pěstounů a vyrůstat většímu počtu dětí v rodinném prostředí,“ říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví, která nad akcí převzala záštitu.

Nedílnou součástí Týdne pěstounství je osvěta o náhradní rodinné péči. Dlouhodobých pěstounů je v České republice, a v Praze nevyjímaje, stále nedostatek. Aktuálně je v evidenci pouze 9 dlouhodobých pěstounů připravených převzít dítě do náhradní rodinné péče (údaj je k 30. 4. 2019). Za rok 2018 bylo přijato 35 žádostí o dlouhodobou pěstounskou péči a 15 žádostí o tzv. přechodnou pěstounskou péči.

Organizátoři chtějí informovat a motivovat nové zájemce o pěstounskou péči tak, aby klesal počet dětí umísťovaných mimo péči rodinnou. V rámci vybraných aktivit představí zástupci krajského úřadu, pracovníci orgánů sociálně-právní ochrany dětí a doprovázejících organizací návštěvníkům informace o tom, jak je možné stát se pěstounem. Ale i jaké jsou na pěstouny kladeny nároky a jaká je následná nabídka podpůrných služeb pro rodinu, která se rozhodne dítě přijmout.

Akci pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy v rámci projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí ve spolupráci s úřady městských částí, příspěvkovou organizací a neziskovými organizacemi.

Týden pěstounství probíhá pravidelně i v dalších krajích Česka. Ve stejném termínu jako v Praze se uskuteční Týden pěstounství ve Středočeském kraji. Podrobný program akce ZDE .

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Projekt pořízení železničních jednotek do vlastnictví kraje se blíží k závěru

22:22 Jihomoravský kraj: Projekt pořízení železničních jednotek do vlastnictví kraje se blíží k závěru

Zástupci Jihomoravského kraje včera otevřeli obálky s nabídkami společností na dodání 37 nových žele…