MHMP: Rada schválila pojmenování nových ulic

19.7.2016 3:56 odp.

Rada hl. m. Prahy dnes schválila tisk, kterým se pojmenovávají nové ulice v městských částech Praha 5, Praha 11, Praha 15, Praha 16, Praha 22, Praha – Újezd a Praha - Nedvězí.

MHMP: Rada schválila pojmenování nových ulic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Praha - Újezd, katastrální území Újezd u Průhonic

Na Vojtěšce, Nad Mlýnským rybníkem, Kocourkova, Ke Splavu, Nad Rybníčkem, Práškovská, Meandrová, Dendrologická, Při Botiči

Návrh na pojmenování nových ulic je předkládán z podnětu městské části z důvodu výstavby rodinných domů ve dvou lokalitách. Názvy navrhla městská část; pouze v případě městskou částí navrženého názvu Mlynářova zaměnila místopisná komise název názvem Práškovská.

Na Vojtěšce - Název podle plodiny nejčastěji pěstované na okolních polích
Nad Mlýnským rybníkem - Název je odvozen od nedalekého Mlýnského rybníka.
Kocourkova - Název připomíná prvního kronikáře obce pana Kocourka.
Ke Splavu - Název podle směřování ulice ke splavu na Botiči.
Nad Rybníčkem - Název podle nedalekého Mlýnského rybníka.
Práškovská - Název navazuje na mlynářskou tematiku v pojmenování některých ulic v okolí. Práškem byl nazýván mlynářský učedník.
Meandrová - Název je odvozen od meandrů na Botiči.
Dendrologická - Název připomíná nedalekou Dendrologickou zahradu.
Při Botiči - Název podle nedalekého potoka Botiče.

Praha 5, katastrální území Smíchov

Gabrielská
Návrh na pojmenování nové ulice je předkládán z podnětu firmy SATPO broker, s.r.o. z důvodu dokončování projektu Rezidence Sacre Coeur. Pojemnování navrhuje místopisná komise podle kostela Zvěstování Panny Marie, běžně nazývaného kostelem sv. Gabriela, jehož socha stojí nad vchodem kostela.

Praha 11, katastrální území Chodov

Horynova
Návrh na pojmenování nové ulice je předkládán z podnětu městské části a developera Sekyra Group z důvodu realizace projektu Zahrady Opatov. Název tematicky navazuje na název vedlejší ulice Líbalovy a navrhla jej místopisná komise podle historika a pedagoga Mojmíra Horyny, žáka profesora Líbala.

Praha 15, katastrální území Hostivař

U Švehlova altánu
Návrh na pojmenování nové ulice na katastrálním území Hostivař je předkládán na žádost městské části z důvodu dokončování rodinných domů. Název navrhla městská část a místopisná komise návrh podpořila. V těsné blízkosti těchto míst stával ještě nedávno altán, ve kterém sedával prezident T. G. Masaryk během svých návštěv u Antonína Švehly.

Praha 16, katastrální území Radotín

Na Krupičárně
Návrh na pojmenování této ulice je předkládán na žádost městské části z důvodu výstavby rodinných a bytových domů v dané lokalitě. Název navrhla městská část podle vžitého pomístního názvu odvozeného od jména někdejších majitelů objektu čp. 422, bratří Krupičků a místopisná komise jej podpořila.

Praha 22, katastrální území Uhříněves

Lávová
Návrh na pojmenování nové ulice na katastrálním území Uhříněves je předkládán na žádost městské části z důvodu výstavby rodinných domů. Název navrhla městská část a místopisná komise návrh podpořila. Tematicky navazuje na názvy několika okolních ulic pojmenovaných podle hornin.

Praha – Nedvězí

Za Úřadem
Pojmenování ulice existující dosud bez názvu na katastrálním území Nedvězí navrhla městská část z důvodu zvýšení orientace. Název je již dlouhou dobu neoficiálně používán, vychází z polohy ulice vedle úřadu městské části. Místopisná komise návrh podpořila.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Šumava: Na šumavské Paště novou turistickou stezkou

20:15 NP Šumava: Na šumavské Paště novou turistickou stezkou

Správa NP Šumava odstraní v průměru téměř 3000 suchých a nebezpečných stromů podél turistických tras…