MHMP: V Praze platí od 19. do 24. července zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

18.07.2022 14:07 | Tisková zpráva

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od úterý 19. července od 12:00 hodin do neděle 24. července do 16:30 hodin na území Prahy nařízení, týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

MHMP: V Praze platí od 19. do 24. července zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do budovy Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Za místo zvýšeného nebezpečí vzniku požáru se podle Nařízení, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru, považuje:
a) lesní porost a jeho okolí do vzdálenosti 50 m od jeho okraje,
b) lesopark, park, zahrada a další porosty umožňující vznik a šíření požáru,
c) sklady sena, slámy a jejich okolí do vzdálenosti 50 m od jejich okraje,
d) plocha zemědělských kultur, které jsou svým rostlinným charakterem schopny vznícení a šíření požáru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Ztráta důvěry

Tvrdíte, že lidí ztrácí důvěru v média. Já si to úplně nemyslím. Spíš si myslím, že lidé ztrácí důvěru v politiky, ale i třeba spravedlnost. Proč myslíte, že tomu tak je nebo vy si to nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za zdravou Vidnavu: Plánovaný kaolinový lom ohrožuje mokřiny, chráněné EU

22:03 Za zdravou Vidnavu: Plánovaný kaolinový lom ohrožuje mokřiny, chráněné EU

U Vidnavy na Jesenicku má vzniknout až 23hektarový povrchový kaolinový lom.