MMR: Auditní semináře poradily příjemcům dotací, jak předcházet chybám

20.01.2018 22:30

Ministerstvo pro místní rozvoj uskutečnilo ve spolupráci s Auditním orgánem Ministerstva financí sérii seminářů zaměřenou na rizikové oblasti při realizaci projektů podpořených z evropských fondů.

MMR: Auditní semináře poradily příjemcům dotací, jak předcházet chybám
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.
reklama

Semináře se od října do prosince konaly ve všech krajských městech a zúčastnilo se jich téměř 970 posluchačů. Vzhledem k velkému zájmu se připravuje opakování série letos na jaře.

„Semináře se nám velice osvědčily. Příjemci dotací, ale i další účastníci například z řad veřejné správy, získali možnost seznámit se s prací Auditního orgánu a s jeho nejčastějšími zjištěními. Pro velký zájem i pro celkově velmi pozitivní zpětnou vazbu jsme se rozhodli tyto semináře na jaře zopakovat, aby i dalším příjemcům mohli pomoci s hladkým průběhem celého dotačního procesu,“ podotkla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Ministerstva pro místní rozvoj Olga Letáčková.

Její slova dokládá i vyjádření Ing. Miroslavy Marchalové, projektové manažerky KP projekt s.r.o., která se zúčastnila semináře v Českých Budějovicích: „Seminář vnímám jako užitečný, zejména část, v níž auditor rozebíral jednotlivá auditní zjištění z praxe. Získala jsem představu, na co si dát při realizaci projektů pozor. Nejvíce jsem ocenila možnost konzultace a získání rady k mému problému v projektu přímo od zástupce auditního orgánu.“

Semináře se konaly od začátku října do poloviny prosince ve všech krajských městech. Organizačně byly zaštítěny sítí Eurocenter, která poskytuje poradenství ohledně čerpání evropských fondů a Evropské unie. Jarní termíny budou zveřejněny na webových stránkách www.dotaceEU.cz do konce února.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Vysoké teploty mohou způsobit problémy hospodářským i zájmovým zvířatům

14:50 SVS: Vysoké teploty mohou způsobit problémy hospodářským i zájmovým zvířatům

Současné vysoké teploty mohou negativně ovlivnit pohodu a zdraví zvířat, proto Státní veterinární sp…