MMR: IROP rozdělí 145 milionů korun na modernizaci a stavbu nových učeben

15.01.2018 16:45

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, rozdělí mezi osmnáct schválených projektů z výzvy „Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání“ přes 145 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Dalších osm projektů za téměř 60 milionů korun bylo zařazeno mezi náhradní projekty.

MMR: IROP rozdělí 145 milionů korun na modernizaci a stavbu nových učeben
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Projekty pomohou k rozvoji dalšího vzdělávání dětí, mimo běžné školní osnovy, a přispějí tak ke smysluplnému naplnění jejich volného času,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Díky této výzvě jsou podpořeny projekty obcí a měst, škol a školských zařízení, ale také například knihovna a další zařízení vhodná pro rozvoj zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání. Cílem výzvy je podpora budování a modernizace infrastruktury zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání cizích jazyků, moderních a digitálních technologií, přírodních věd, technických a řemeslných oborů.

Největším projektem je „Zázemí pro vzdělávání na ZŠ Trhový Štěpánov“ s dotací 17 milionů korun (EFRR), kde dochází díky půdní vestavbě a dalším stavebním úpravám ke vzniku čtyř moderních učeben ve čtvrtém patře budovy na místě původně nevyužívaných půdních prostor a balkónu. V učebnách budou probíhat například kroužky jako „Malý vědec“, „Řezbářský kroužek a práce se dřevem“, „Počítačové programy pro žáky druhého stupně“ či kroužky angličtiny pro děti prvního i druhého stupně. Dalším úspěšným žadatelem jsou např. Chaloupky o.p.s. s projektem je „Středisko Baliny - centrum pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání“ za necelých 17 mil. Kč (EFRR). Chaloupky jsou obecně prospěšnou společností zabývající se nejen přírodovědným vzděláváním, ale také vzděláváním zaměřeným na životní prostředí, který působí v Kraji Vysočina. Dojde k vybudování tří specializovaných učeben zaměřených na různé oblasti environmentální výchovy (půda, voda, biosféra) a také učebny řemesel na pracovišti Baliny u Valašského Meziříčí.

Společně s výzvou „Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání“ byla vyhlášena i výzva č. 57 „Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání (SVL – sociálně vyloučené lokality)“, kde v současné době probíhá hodnocení.

Další finanční prostředky pro rozvoj vzdělávacích aktivit jsou připraveny ve výzvách č. 66 – ITI; 67 – IPRÚ a 68 – CLLD, kde aktuálně jednotlivá města či MAS (místní akční skupiny) vyhlašují své podvýzvy v souladu se schválenými strategiemi pro daná území.

Seznam schválených a náhradních projektů naleznete zde.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta loni výrazně zlepšila své hospodaření

19:15 Česká pošta loni výrazně zlepšila své hospodaření

Ztráta České pošty za minulý rok se oproti roku 2022 snížila téměř o miliardu korun. Procentuálně se…