MMR: Semináře o IROP stále v hledáčku žadatelů

01.04.2015 13:51

Ministerstvo pro místní rozvoj uspořádalo během měsíce března další čtyři ze série 13 seminářů k představení Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v krajích. Tentokrát byly poskytnuty informace o tomto programu široké veřejnosti v Jihlavě, Plzni, Pardubicích a Brně.

MMR: Semináře o IROP stále v hledáčku žadatelů
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj

„Velmi mne těší zájem o informace k IROP a rovněž velká účast na všech seminářích, které mají v první řadě zvýšit informovanost o možnostech čerpání a o podmínkách, které budou muset projekty splňovat. Věřím, že se nám to vrátí v kvalitně a včas připravených projektech,“ uvedl Zdeněk Semorád, náměstek ministryně pro evropské programy.

Zájem veřejnosti o semináře je stále značný. Všechny čtyři březnové akce navštívilo dohromady téměř 650 účastníků, největší zájem byl v Brně s účastí 250 osob.

Mezi posluchači jsou jak zkušení žadatelé o dotace, tak naprostí nováčci. Zájem je o podrobné informace k podporovaným aktivitám IROP, o novinky oproti programovému období 2007-2013 a samozřejmě také o harmonogram zásadních termínů ve schvalování programu v daném regionu.

Od 28. února letošního roku, kdy proběhl první seminář v Karlových Varech, se uskutečnilo již 9 seminářů s celkovou účastí téměř 1 500 návštěvníků. V dubnu se budou konat již poslední 4 semináře, a to v Hradci Králové, Ústí nad Labem, Olomouci a Praze. Veškeré informace o plánovaných seminářích i podkladové materiály naleznete na webových stránkách www.dotaceEU.cz/IROP.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

17:05 FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

Zdravotníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v těchto dnech provádí rekordní počty operací, v út…