MMR obdrželo notifikaci EK na COVID - Lázně

15.08.2020 19:43

Ministerstvo pro místní rozvoj obdrželo notifikaci Evropské komise k dotačnímu titulu COVID – Lázně. Díky tomu dojde ke zvýšení objemu lázeňských voucherů, čímž je bude moci využít mnohem více klientů. Příští týden bude otevřena a zveřejněna výzva k podávání žádostí o dotaci.

MMR obdrželo notifikaci EK na COVID - Lázně
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

Notifikace EK umožní vyčerpat celkovou připravenou částku ve výši 1 miliardy korun, což představuje 250 tisíc voucherů, respektive zvýhodněných preventivních pobytů v tuzemských lázních. Podpora je v režimu Dočasného rámce (limit 800 tis. EUR/ na jeden subjekt do konce roku 2020). Jde o rychlou podporu podnikatelských subjektů v souvislosti s pandemii COVID.

Je potřeba si u vybraných lázní ověřit, zda mají volnou kapacitu lůžek. Lázně totiž musí mít také blokovanou kapacitu pro pacienty, kterým pobyt hradí pojišťovna. Pomoc lázním prostřednictvím voucherů směřujeme nejen na léto, ale také na podzimní, méně vytíženou, sezónu. Seznam poskytovatelů lázeňské léčebně rehabilitační péče, kteří aktuálně vouchery přijímají, naleznete na webové stránce ZDE. Tento seznam se může měnit v závislosti na rozhodnutí konkrétních lázeňských zařízení. Celkem je mezi lidmi vygenerovaných cca 122 tisíc poukázek. Rezervovaných a uplatněných na konkrétní pobyt je dohromady 30 000.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …